Memoriál Josefa Odložila v atletice

22. ročník Memoriálu Josefa Odložila

Na stadionu Dukly Praha na Julisce proběhl 8. června již 22. ročník tohoto slavného atletického mítinku.

Naši mladší žáci a mladší žákyně se opět zúčastnili vložených žákovských závodů „O pohár pražského primátora“ a poměřili své síly s předními pražskými atletickými kluby.

Dívky v silně omlazené sestavě na své soupeřky v soutěži družstev nestačily a skončily sedmé. Chlapci dokázali jedno družstvo porazit a skončili nakonec sedmí s nepatrnou bodovou ztrátou na šestý USK Praha.

V obou kategoriích vyhrála družstva ASK Slávia Praha. V jednotlivcích se nejvíce dařilo Davidu Pelikovskému, který výborným výkonem ve skoku vysokém 144 cm vybojoval třetí místo, čtvrtá skončila v hodu kriketovým míčkem naše bývalá žákyně Andrea Kaplanová 39, 88 m a na pátých místech se umístili Anna Žebráková ve výšce 124 cm a Jakub Čonka v hodu míčkem 44, 56 m. Zdatně si vedly i nejmladší účastnice Eliška Brzobohatá a Katka Vávrová, které měly na své soupeřky věkový handicap dvou let.

Závody dospělých pak ozdobili skvělými výkony naši přední atleti, Barbora Špotáková, Pavel Maslák, Jaroslav Bába, Jan Kudlička, Jakub Holuša, Lukáš Melich, Lenka Masná a další. V hledišti bylo velké množství významných osobností, například bývalý prezident prof. Ing. Václav Klaus, olympijští vítězové Eva Samková a Jaroslav Kulhavý a spousta současných i bývalých skvělých atletů. S mnohými měly naše děti možnost se vyfotit nebo požádat o autogram.