Sportovec roku 2014

sport

V úterý 16. 12. proběhlo v divadelním sále Radnice tradiční vyhlášení nejlepších sportovců základní školy.  

I tentokrát za účasti předních českých sportovců. Pozvání do Bakova přijala nejlepší česká plavkyně Simona Baumrtová, bývalá reprezentantka v basketbalu Michaela Uhrová a bývalý žák naší školy, transplantovaný atlet Vojtěch Koudelka. V bohatém tříhodinovém programu soutěžily děti se svými sportovními vzory ve znalostech ze sportu. Promítaly se žákovské sportovní akce i akce našich hostů, v závěru byla beseda a autogramiáda. V anketě mezi chlapci zvítězil Tomáš Grmolenský, v kategorii dívek vyhrála Viktorie Zahrádková, která se stala i absolutní vítězkou. Z rukou starosty města, pana Radima Šimáně pak převzala dárek, kterým byl dres fotbalového klubu FK Mladá Boleslav. Ocenění žáci převzali z rukou našich hostů věcné ceny, medaile a diplomy.

Pořadí ankety:

Dívky: 

1. Viktorie Zahrádková, 2. Adriana Kovářová, 3. Kateřina Korelová, 4. Andrea Balounová a Anna Baliczová, 5. Tereza Paštrnáková

Chlapci: 

1. Tomáš Grmolenský, 2. Jan Tóth, 3. Pavel Kůla, 4. Jakub Čonka, 5. Ondřej Dohnal

Vítězem vědomostní soutěže na jevišti se stali žáci 8. ročníku ve složení Viktorie Zahrádková, Helena Smetanová, Ondřej Prokůpek a Petr Žák. S otázkami jim pomáhala juniorská mistryně světa z roku 2001 a mistryně Evropy 2005 v basketbalu Michaela Uhrová. Na druhém místě skončila držitelka patnácti medailí z MS a ME, plavkyně Simona Baumrtová se svým družstvem 7. ročníku ve složení Adriana Kovářová, Marie Adamová, Dan Adam a Jakub Čonka. Třetí skončilo kombinované družstvo 6. a 9. ročníku ve složení Lukáš Culek, Pavel Kůla, Nikola Křepelková a David Simon společně s mnohonásobným medailistou z MS a ME dialýzovaných a transplantovaných atletů Vojtěchem Koudelkou. 

Mgr.Luboš Brodský
9.2.2015 21:40:00 | přečteno 1388x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load