Jak tanečník přežíval v karanténě?

Rytmus

V této dosud nevídané době, která věříme, že se již chýlí ke konci, jsme i my tanečníci odkázáni na pár metrů v obývacím pokoji a na online trénink. Jak vypadal běžný den, asi většiny tanečníků, si přiblížíme v následujících řádcích.

Jako každý jiný člověk, musel i tanečník být doma a dodržovat vládní nařízení, která narušila letošní taneční sezónu a jak se zdá, tak i definitivně ukončila. Pokud se nestane něco nečekaného, tak se do soutěžního kolotoče možná vrátíme až začátkem září. Nicméně i přes tuto skutečnost, která značně zkomplikovala podmínky pro tanec a trénování, se každý snažil pracovat na své fyzické kondici i v domácím prostředí. Někteří využili venkovského prostředí a chodili běhat na polní cesty, někdo se nebál a chodil běhat s rouškou i ve městě. Kdo neměl takové možnosti, tak využíval online tréninku, který pro nás trenéři z bakovského klubu připravili a podle toho se udržoval v kondici a v taneční formě. Videa byla dostupná i pro návštěvníky kurzů pro dospělé, Latino Ladies a všechny ostatní. Ohlasy byly skvělé, sledovanost stoupala a členové Rytmusu tak doslova protančili skrz karanténu. V těchto podmínkách jsme museli vydržet necelé dva měsíce, po kterých přišla úleva v podobě uvolnění vládních opatření, a my jsme mohli začít znovu trénovat na tanečním parketu. Z bezpečnostních důvodů dodržujeme nadstandardní hygienická opatření, ale i to nám nebrání si tanec užívat naplno, jako by tomu bylo i bez opatření. Znovu jsme rozjeli všechny taneční kurzy, samozřejmě vše s pravidly, která by nás i Vás, naše kurzisty, měla chránit.

Věříme, že se všechno vrátí brzy do normálu a my tak budeme moci znovu rozdávat radost z tance všem divákům na soutěžích, trenérům, rodičům a kurzistům.

Za taneční klub Rytmus Bakov nad Jizerou přeji Všem pevné nervy a hodně zdraví.

Jakub Vávra


16.6.2020 12:29:23 | přečteno 184x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load