O TK Rytmus

TK RYTMUS logo kopie

Vážení příznivci tance, bude to již 6 let, co jsem fakticky převzal vedení činností v tanečním klubu Rytmus a rád bych vám představil fungování tanečního spolku, případně zodpověděl některé otázky, které občas vyvstanou.

Kdo jsme

Rytmus Bakov nad Jizerou z.s. (dříve Občanské sdružení) je taneční klub s dlouhou historií a cílem našeho spolku je organizování tanečních aktivit v rekreační a sportovní rovině a rozvoj prostředí vhodného pro tanec.

Co děláme

TK Rytmus má dlouhodobě tři priority, výchova soutěžních párů (od začátečníků, přípravku až po mistry ČR), taneční vyžití pro širokou veřejnost a organizace soutěží, resp. kulturních událostí (Vánoční cena, Pojizerský pohár). Pro sportovní páry běží harmonogram pravidelných tanečních hodin, pohybové a kondiční průpravy. Pro širokou veřejnost je zde široká nabídka tanečních kurzů (dětské kurzy, kurzy pro maminky, sólo ženy, taneční pro dospělé). Zakládáme si na systematické a pravidelné výuce, rozdělené dle věku a výkonnosti a výchově ke společenskému chování a zdravému životnímu/sportovnímu stylu.

S kým spolupracujeme

Za dobu vedení TK Rytmus jsme navázali řadu produktivních partnerství, která nám dovolila posunout klub na úroveň, kde jsme dnes. V prvé řadě hlavní spolupráce bakovského spolku je s městem Bakov nad Jizerou a jejich vedením, které nám vychází vstříc a dovoluje organizovat aktivity v daném rozsahu, bez jejich vstřícnosti by to nebylo možné a vážíme si důvěry, kterou v nás vkládají.

Především pak sportovní klub a taneční soutěže jsou činnostmi závislými na mnoha dalších partnerech. MŠMT, NROS, Škoda Auto, město Mladá Boleslav, město Bělá pod Bezdězem, město Kosmonosy, středočeský kraj a mnoho dalších partnerů, sponzorů a patronů nám pomáhá nezištně podporovat a financovat aktivity pro rozvoj tanečního klubu. Naším nejdůležitějším partnerem je však taneční škola COOL DANCE, která pomáhá zajišťovat profesionální zázemí, z velké části lektorskou a trenérskou práci, marketing, organizaci soutěží, sportovních soustředění, financování a spolufinancování projektů, podpora talentovaných, pravidelné zahraniční trenéry a mnoho dalšího.

Tím, že jsme se spojili s taneční školou COOL DANCE jsme vytvořili prestižní, silné taneční zázemí, které láka řadu dalších soutěžících do klubu. Touto spoluprací máme jistotu, že jsme schopni se postarat o nejúspěšnější a nehrozí nám tedy přechod párů do silnějších klubů jako tomu bývalo dříve. Navíc i maturující studenti, kteří pokračují na vysokou školu do Prahy tak mají automatickou návaznost.

Čeho jsme dosáhli

Za dobu necelých 6 let, kdy se prakticky pohybuji ve vedení spolku (od roku 2018 již fakticky jakožto předseda) jsme dosáhli společnými silami velkých úspěchů a věřím, že v současné chvíli je na tom TK Rytmus lépe, než kdy jindy. Nechť hovoří výsledky členů našeho spolku za vše:

Účast na mistrovství Evropy a světa:

 • Ondřej Vokurka & Eliška Hřebíčková – 14. na mistrovství světa
 • Vít Domorád & Simona Tejcová – 6. místo na MS, 7. místo na ME

Mistři ČR:

 • Ondřej Vokurka & Eliška Hřebíčková – kategorie Junior II LAT
 • Vít Domorád & Simona Tejcová – 4x kategorie Dospělí Showdance STT (svazový rekord)
 • 3 roky po sobě titul Mistrů ČR v kategorii juniorských družstev v latině (svazový rekord)

Finalisté MČR:

 • Ondřej Vokurka & Eliška Hřebíčková – kategorie Junior I, Junior II a Mládež
 • Lukáš Taraba & Stella Řeháková – kategorie Junior I STT
 • Vít Domorád & Simona Tejcová – 2x kategorie Dospělí STT
 • Několikanásobná účast ve finále na MČR družstev ve všech kategoriích

Nominace a účast na MČR:

 • Richard Rambousek & Veronika Bulířová – kategorie U21, Dospělí STT
 • Michael Bejr & Sofie Procházková – kategorie Mládež STT
 • David Jelínek & Bára Jancáková – kategorie U21, Dospělí STT
 • Filip Šulc & Eliška Plesarová – kategorie Junior I STT

A nezapomeňme na III. Ročník Bakovského sportovce roku:

 • Filip Šulc – žáci do 15. let
 • Vít Domorád – dospělí do 50 let

A dalších 16 tanečních párů se povedlo přivést k soutěžní kariéře. Všechny tyto taneční páry můžete vidět na tanečních soutěžích po celé České republice. V rámci Českého svazu tanečního sportu (ČSTS) tyto páry působí pod jedním názvem, a to – COOL DANCE. Byl bych však nerad, kdyby se zaměňoval význam členství v Rytmus Bakov nad Jizerou z.s. a prezentace v rámci ČSTS. Všichni tito tanečníci jsou hrdými členy TK Rytmus, nosí nášivky s logem města, hlásí město jako partnera, prezentují klub na regionálních akcích apod. Pro naše členy je jednoznačně výhodné prezentovat se v rámci ČSTS pod jedním jménem, přináší nám to spoustu výhod (ohlas celého klubu, sestavení silnějších družstev, reklama aj.), které samozřejmě může leckdo přehlédnout.

V neposlední řadě jsme spolek v návaznosti na město Bakov nad Jizerou taktéž zmodernizovali a vytvořili nové logo.

Co je cílem

Naším cílem je nadále pokračovat v činnostech, které děláme a rozšiřovat členskou základnu. K 31. 12. 2019 byla naše členská základna následující: celkem členů – 246, počet členů do 18 let – 157, počet členů nad 18 let – 89, z toho sportovních členů 44.

Jsme rádi, že jsou naši členové spokojení, jsme rádi, že veřejnost baví naše taneční kurzy, jsme rádi, že nabízíme lidem příjemné prostředí, ve kterém mohou trávit volný čas smysluplnou činností, protože v konečném důsledku vždy říkáme, že tanec hlavně musí lidi bavit.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně fungování klubu, můžete nám vždy napsat na vit.domorad@ppig.cz, rádi uslyšíme zpětnou vazbu, nebo se po dohodě můžete přijít přesvědčit osobně do Domu dětí a mládeže.

Za TK Rytmus – Vít Domorád, předseda spolku


6.3.2020 22:17:12 | přečteno 311x | magdalena.bulirova
load