Vrchol taneční sezóny

Rambousek - Bulířová

Tradičně jsou vrcholem taneční sezóny v České republice titulární soutěže neboli Mistrovství České Republiky. Aby se pár mohl těchto soutěží zúčastnit, je prvním předpokladem jedna z nejvyšších výkonnostních tříd v dané věkové kategorii. 

Ale ani to páru neumožní na těchto soutěžích startovat. Pár se především musí nominovat mezi 36 nejlepších párů, aby se vůbec mohl zapojit do boje o mistrovský titul, což je snem každého sportovce.

Nominace pro Mistrovství ČR 2018 se počítá z žebříčkových soutěží za rok 2017, mezi takové soutěže patří např. taneční liga „Pojizerský pohár“, mezinárodní soutěže světové federace „Prague Open Dance Festival“ a další soutěže podobného formátu, ze kterých často můžete vidět záznamy v České Televizi. Pro letošní rok se do těchto bojů zapojili tři naše taneční páry – Ondřej Vokurka & Eliška Hřebíčková, Richard Rambousek & Veronika Bulířová, Vít Domorád & Simona Tejcová.

Úspěchy tanečních párů

První v pořadí, dne 3. února, se konalo Mistrovství České republiky v tancích latinsko-amerických, a to v krásných prostorách pražské Lucerny. V mládežnické kategorii nás reprezentoval Richard s Verčou, kteří se umístili na hezkém 30. místě. Obrovský úspěch v juniorské kategorii zaznamenal Ondra s Eliškou, kteří se probojovali až do finálového kola, kde vybojovali krásné 5. místo.

O měsíc později, 4. března, nás čekalo v Třinecké sportovní hale důležité Mistrovství ve standardních tancích, kde naši favoriti Víťa se Simčou bojovali o bednu. Přestože boj o bednu nakonec úspěšný nebyl, je 4. místo v nejtěžší hlavní kategorii mimořádný úspěch a věříme, že se s tímto výsledkem nespokojí a příští rok ponesou domů cenný kov. Velmi se dařilo i Richardovi s Verčou, kterým chybělo jen pár míst do finálového kola a nakonec se radovali z 9. pozice.

Poslední a fyzicky nejnáročnější mistrovství ČR v 10 tancích se konalo v moravském Kojetíně. Zde se dařilo Ríšovi s Verčou, neboť jim o kousek utekl postup do semifinálového kola a nakonec skončili na skvělé 14. příčce.

Všem párům patří obrovské gratulace a věříme, že budou vzorem pro naše dětské a mládežnické taneční páry. Děkujeme všem příznivcům a městu Bakov nad Jizerou a jeho vedení za podporu.

Taneční videa najdete zde

Finálová a semifinálová kola všech mistrovství jste mohli vidět v České Televizi na kanále ČT sport. Pro ty, kteří záznam v televizi nestihli přidáváme odkazy na iVysílání:

Tým TK Rytmus

Taneční páry

Domorád - Tejcová

Domorád - Tejcová

 
Vokurka - Hřebíčková

Vokurka - Hřebíčková

 
Rambousek - Bulířová

Rambousek - Bulířová

 
 
11.4.2018 15:13:51 | přečteno 398x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load