Až ve čtvrtém ročníku ovládl bakovský tým domácí turnaj

fotbal

Turnaj starých gard PREFA CUP 2016 v malém fotbale přilákal v sobotu 25. června na bakovské fotbalové hřiště z blízkého i dalekého okolí 11 týmů. Z toho 8 týmů jsou pravidelnými účastníky. 

Nejdále to měla tradičně Hertha Praha, účastník pražské hanspaulské ligy. Dalšími týmy, co použily k dopravě dálnici D10, jenže z opačného směru, byli dva nováčkové z Libereckého kraje, Amici Liberec a Rychnov u Jablonce. Třetí nováček turnaje to měl jak se lidově říká „co by kamenem dohodil“. Hráči z Bělé p. Bezdězem si klidně ráno oproti Pražákům, resp. Liberečákům mohli přispat.

Rekordní počet účastníků nás přinutil uspořádat turnaj poprvé v historii na třech hřištích. K rychlému průběhu turnaje dopomohl zcela nový trávník za levou brankou u tenisových kurtů.

Turnaj pravidelně doprovází velmi teplé počasí. Letos téměř po celou dobu panovaly tropy. Sluníčko prověřilo u všech hráčů jejich kardiovaskulární systém. Protože organizátoři tísňovou linku 155 nemuseli volat, tak všichni obstáli. I když někteří jedinci měli namále. Především ti, co se pravidelně nehýbou, a o pauze doplňovali svůj organismus převážně něčím jiným, než obyčejnou vodou. Přesto je nutné před některými hráči smeknout, poněvadž mít v rodném listě ročník narození 1952, resp. 1954, a podstoupit 7 zápasů v délce 2x 8min během 6 hodin ve více jak třicetistupňovém vedru, je obdivuhodný výkon, který zaslouží uznání. A také toho během závěrečného vyhlášení Robert Zahn z Rychnova a Jindřich Hanibal z Bělé dostáli.

Letos se do finálové skupiny probojovali suverénně bakovští Bejci. Ti měli po základní skupině zcela nejlepší výchozí pozici k zisku putovního poháru PREFA. V opačné situaci se ocitla loni bronzová Stará garda Bakov. Letos zvládla díky citelnému oslabení pouze jednou remizovat, a to samozřejmě na postup mezi nejlepší nestačilo. Ve skupině „poražených“ však poslední dva zápasy zvládla, a skončila na konečném 9. místě. Tým odehrál konec turnaje s vypětím všech sil již bez možnosti střídat. Pro zranění totiž odstoupil Bláha.

Sestava: Lehký - Vitmajer, Fanta P., Bláha, Bareš, Korbář, Smutný (Puskajler).

Postupující do finálové skupiny

Skupina A

Skupina B

1. Bejci

1. Hertha Pha

2. MSK

2. Bělá pB

3. Slavíci MB

3. Nová Ves

4. Libáň

Domácí turnaj konečně ovládl bakovský tým. Ambiciózní tým Bejků teprve až na čtvrtý pokus se dostal na bednu, a hned při premiéře vystoupal na nejvyšší stupínek. Vítěznou sestavu tvořili: Majzlan – Smetana (3 branky), Resl (3), Fanta M., Chromý (2), Beránek (6), Maryška (1), Kühnel (4), Sedláček (4), Peterka (1).

FOTO – bejci 1. misto

Kromě úvodní remízy s obhájcem loňského vítězství neztratili Bejci ani bod.

Zápasy v základní skupině: Slavíci 2:2, Rychnov 5:0, Amici 1:0, Libáň 4:1, M. Hradiště 2:1

Ve finálové skupině: Bělá 3:1, N. Ves 6:1, Hertha 4:2.

Konečné pořadí turnaje:

FINÁLOVÁ SKUPINA

SKUPINA PORAŽENÝCH

1.

Bejci

16b

8.

Čejetice

7b

2.

MSK

12b

9.

SG Bakov

6b

3.

Bělá p. B.

10b

10.

Amici Liberec

4b

4.

Slavíci MB

9b

11.

Rychnov u JBC

0b

5.

Libáň

5b

6.

Hertha Praha

3b

7.

Nová Ves

3b

V soutěži o nejlepšího střelce turnaje nakonec zvítězil Pavel Antoš ze Slavíků. Na záda mu neustále šlapali obávaní střelci z konkurenčních týmů. Jenže v posledním zápase svým hätrickem nenechal nikoho na pochybách o tom, kdo je králem 4. ročníku.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍHO STŘELCE TURNAJE

12

Pavel Antoš (Slavíci)

7

Jiří Antoš (MSK)

7

Dušan Prostřední (MSK)

7

Roman Balcar (Libáň)

6

Milan Beránek (Bejci)

Ceny pro vítěze věnovali tito sponzoři turnaje: PREFA –Střecha silná jako býk, Sportovní a relaxační centrum Galaxie, pivovar Svijany, Borasport Jablonec nN a Tomáš Tyl. Všem patří velký dík.

Roman Vaněk

PREFA CUP 2016

Bejci   1 místo

Bejci 1 místo

 
Vítěz Prefa Cup

Vítěz Prefa Cup

 
 
25.7.2016 13:53:15 | přečteno 334x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load