Jak bodovali bakovští tenisté na letních turnajích?

V letošní letní sezoně (červenec-září) se do turnajů aktivně moc hráčů nezapojilo. Přesto někteří svou snahou přispěli k dobrým výsledkům.

Mladší žák Lukáš Dolejš se dostal v Mnichově Hradišti do finále přes soupeře Daniela Voleského (TK Hamr) 6:4, 6:0, Karla Hausera (Liberec) 6:1, 6:1 a Vojtěcha Pavelku (Meteor Praha) 6:1, 6:1. Ve finále pak podlehl Tomáši Svobodovi (Sportcentrum MB) 3:6, 1:6. Na dalším turnaji mladších žáků v Turnově se výhrou nad Tomášem Fečkem (Kroměříž) 6:4, 6:2 dostal do semifinále, v němž již nestačil na Vojtěcha Hadaščoka (LTC MB) 2:6, 2:6.

Dorostenec Petr Koukal vyhrál začátkem léta dorostenecký turnaj v Mnichově Hradišti. Porazil postupně Lukáše Vimra (Benátky) 6:0, 6:1, Daniela Šicha (Severočeská tenisová) 6:1, 6:2, Mariana Kubína (Kolovraty) 6:2, 6:0 a ve finále Daniela Makovičku (LTC MB) 6:3, 6:1. V srpnu vyhrál další dorostenecký turnaj v Mělníku. Tam zdolal Jakuba Valouška (LTK Teplice) 6:1, 6:2, Ondřeje Korselta (Děčín) 6:1, 6:2, Štěpána Bauma (Sparta Praha) 4:6, 6:0, 10:6 a nakonec Daniela Bretta (TK Mimoň) 6:0, 6:2. Společně s Matyášem Černým (Česká Lípa) vyhráli v Mělníku i turnaj ve čtyřhře. Stejný úspěch spolu zaznamenali předtím i v Mnichově Hradišti a na silně obsazeném turnaji v Hradci Králové. Petr ještě přidal finálové účasti v singlu na dorosteneckých turnajích v Benátkách nad Jizerou a v LOB Praha Bohnice. Navíc zkusil štěstí i na turnajích mužů. Nejvíc se mu zadařilo na dobře obsazeném turnaji v Mnichově Hradišti . Zvítězil v něm nad čtyřmi soupeři, Rastislavem Makovíny (Varnsdorf) 6:4, 6:2, prvním nasazeným Richardem Pavlů (Rohatsko) 7:5, 0:6, 6:1, Michalem Svobodou (LTK MB) 6:2, 6:2 a nad Danielem Brettem 6:1, 6:2. V dlouhém vyrovnaném finále pak podlehl Martinu Vašákovi (LTK Liberec) 5:7, 5:7. Spolu s Michalem Svobodou tam uspěli i postupem do finále čtyřhry. Hráčům děkujeme za reprezentaci klubu.

23. září se na dvorcích LTC Bakov n. Jiz. uskutečnil tradiční oddílový turnaj, jehož se letos zúčastnilo deset hráčů a příznivců klubu všech věkových kategorií. Ve finále zvítězil Roman Hašek ml. nad Janem Knápkem 7:5. Gratulujeme. Snad toto vítězství bude pro Romana podnětem k návratu k aktivní závodní tenisové hře, ve které kdysi vynikal. Poraženými semifinalisty byli veterán Ladislav Cibulka a někdejší dvojnásobný vítěz „oddíláku“ Zdeněk Kruman.

Na závěr ještě v návaznosti na minulý článek doplňuji, že družstvu dospělých se v baráži proti Černošicím nepodařilo udržet v I. třídě a pro příští sezonu sestupuje do II. třídy Středočeského kraje.