Tenisté vystoupili z haly pod širé nebe

Kurty

Jako každoročně startuje tenisová sezóna na venkovních kurtech počátkem dubna. Do té doby se trénuje a hraje celou zimu v hale. Ale letos, stejně jako loni a předloni, by se tenisté raději drželi pranostiky: duben, ještě tam budem.  

Nevlídné počasí s nízkými teplotami, studeným větrem a občas i deštěm se bohužel stává pravidlem středoevropského jarního klimatu. Tréninkům i zápasům to vůbec neprospívá, zatuhlé svaly často nedají možnost provést při úderech vše technicky správně. V hale nacvičené dovednosti pak čekají, až je sluníčko pustí hráčům do žil. Však konec již lamentování a vzhůru k výsledkům.

 Na úvod proběhly tradičně okresní přebory všech věkových kategorií. Mezi dospělými (přebor se hrál v Mladé Boleslavi) Jaroslav Honc sice nestačil v prvním kole dvouhry na budoucího finalistu Marka Mázla z Kosmonos, ale ve čtyřhře společně s Michalem Hartmannem (Benátky) postoupil do semifinále výhrou 7:5, 6:4 nad dvojicí Vladimír Erben (MB), Libor Kadlec (Mnich.Hrad.).

SAM 4322, obrázek se otevře v novém okněV kategorii dorostenců měl bakovský oddíl na domácích dvorcích v turnaji tři účastníky z celkových patnácti. První nasazený Petr Koukal potvrdil roli favorita a stal se pro letošní sezonu okresním přeborníkem. Porazil postupně Petra Zemance (MB) 6:0, 6:0, Daniela Makovičku (MB) 6:4, 6:3 a ve finále Ondřeje Michálka (Benátky) 6:2, 6:1. Společně s Michálkem pak vyhráli přebor i ve čtyřhře. Petr tak navázal na úspěch z konce halové sezóny, kdy zvítězil 2. - 3. dubna na tvrdém povrchu na turnaji v Hrádku nad Nisou. V prvním kole okresního přeboru dvouhry se zadařilo i domácímu Adamu Bulířovi, který přehrál po boji Viktora Pospíšila (MB) 6:4, 4:6, 10:5. Pak již prohrál s D. Makovičkou 2:6, 1:6. Adam Provazník nastoupil po vleklém poranění bérce z fotbalu ve dvouhře i čtyřhře, ale tréninkový výpadek mu neumožnil dosáhnout vítězství. Podlehl Jonáši Smrčkovi (Benátky) 1:6, 1:6, ve čtyřhře společně s Viktorem Pospíšilem nestačili na benáteckou dvojici Pavel Souček, Lukáš Vimr 4:6, 2:6.

Mezi staršími žákyněmi se na okresním přeboru, hraném v Mladé Boleslavi, představila po delším herním výpadku, způsobeném bolavým zápěstím, Natálie Homolová. Podlehla na úvod turnaje Veronice Šprojcarové (MB) 1:6, 2:6.

V kategorii mladších žáků se přebor konal v Benátkách nad Jizerou. Lukáš Dolejš jen těsně podlehl v prvním kole Janu Rosickému (Sportcentrum MB) 6:4, 2:6, 0:1. Spolu s Tadeášem Dostálem (MB) však postoupil do 2. kola ve čtyřhře, když porazili Kristiana Černého s Lukášem Pecákem (oba Benátky) 6:1, 6:0. Pak prohráli s Martinem Švejkem a Markem Kozderkou (oba MB) 0:6, 2:6.

Vše teprve začíná a hráči budou mít mnoho příležitostí se dostat do plné herní pohody. Startuje období soutěží družstev o květnových a červnových víkendech. Přejeme všem, aby si dobře zahráli a pokud možno i sklízeli úspěchy.

Na závěr bych rád zmínil, že tenisové snažení nás všech by nebylo možné bez kvalitně připravených hřišť, tedy tenisových kurtů. V rámci brigád se na něm podílejí skoro všichni členové klubu. Lví podíl na tom, že máme kde hrát, má zejména pilný a zručný správce dvorců pan Daniel Zemanovič a také přičinlivý hráč Jaroslav Honc. Ve spolupráci s Městským úřadem Bakov nad Jizerou a firmou H-Intes se navíc podařilo v průběhu měsíce března vystavět velkou část nového plotu kolem kurtů, za což jsme velmi vděčni.

Za LTC Bakov nad Jizerou z.s.

Karel Koukal

9.5.2016 15:49:49 | přečteno 348x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load