Úspěch družstva neregistrovaných tenistů

Tenis

Bakovský A tým neregistrovaných tenistů po loňském postupu odehrál letos velmi úspěšně svou první sezónu v 1. okresní lize. V konkurenci osmi týmů obsadil krásné třetí místo.

Porazil Akubar 2:1, loňského vítěze Raketlon 3:0, Klášter 2:1 a Brodce A 2:1. Síly mu nestačily jen na družstva Kaše 1:2, Dobrovice 0:3 a SKP A 1:2. Každé utkání se hrálo na dvě dvouhry a jednu čtyřhru. Na úspěších družstva se podíleli Roman Hašek ml., Karel Smutný, Jan Knápek, Zdeněk Kruman a Vojtěch Malina. Jednotlivé zápasy byly mnohdy vyrovnané a bojovalo se o každou hru. Naši hráči však předvedli velkou bojovnost a vůli po úspěchu. Blahopřejeme.

Bojovné výkony ve vyrovnaných utkáních podali i hráči B týmu, kteří hráli ve 4. okresní lize a po rovněž čtyřech vítězných utkáních obsadili pěkné páté místo. Porazili tyto týmy: Sovinky 2:1, Podlázky B 3:0, Brodce B 3:0 a Josefův důl 3:0. Podlehli jen Čisté B 0:3, LTC MB C 1:2 a Brodcům C 1:2. Družstvo hrálo ve složení Petr Polák, Michal Náhoda, Ladislav Cibulka, Roman Hašek st., Radek Šimon a Petr Šimon.

Během letní sezóny probíhala i Tour MB 2020 chlapců a dívek. Hrály se tři turnaje, jeden z nich na kurtech LTC Bakov n.Jiz., další v Mnichově Hradišti a Mladé Boleslavi. Z bakovských chlapců uspěl v celkovém hodnocení na výborném třetím místě Vojtěch Kulich. Dále se umístili Marek Polák na 7., Štěpán Andrt na 9. a Jakub Hašl na 11.místě. V soutěži dívek skončila bakovská hráčka Barbora Dvořáková na 11.místě. Děkujeme všem aktérům za účast a reprezentaci.

Dne 19.září se na bakovských dvorcích uskutečnil za krásného počasí tradiční Oddílový turnaj členů tenisového oddílu i externích tenisových příznivců. Hrálo se vyřazovacím způsobem na jeden set. Vítězem dvouhry se stal Roman Hašek ml., který v semifinále překonal Jiřího Uhlíře 6:4 a ve finále Jana Knápka 6:3, jenž porazil v semifinále Vojtěcha Malinu 6:3. Ve finále čtyřhry zvítězil pár Jan Knápek, Jan Horák nad rodinným tandemem Roman Hašek ml., Roman Hašek st. 6:2.

Všichni se těšíme na příští sezónu a doufáme, že bude odehrána již v plném rozsahu a bez potřeby provozních omezení.