Úspěšní mladí tenisté

Tenis

Konec tenisové sezóny přináší jako obvykle ohlédnutí za výsledky hráčů. Jsme rádi, že se letos dařilo těm nejmladším. Okresní tenisový svaz na letošní léto vyhlásil Tour Mladoboleslavska pro tenisty ročníků 2007-10.

Byly uspořádány celkem čtyři turnaje, a to v Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Bakově n. Jiz. a pak závěrečné Masters. Skvělého úspěchu dosáhl bakovský hráč Štěpán Kulich, kterému se v početné konkurenci podařilo vyhrát všechny čtyři turnaje v kategorii chlapců a stal se suverénně celkovým vítězem Tour. Z dalších bakovských hráčů skončil celkově Vojtěch Kulich 11., Marek Polák 14. a Herman Kruman 19. V kategorii dívek měl bakovský oddíl jedinou zástupkyni, Terezu Šimonovou. Ta si počínala výborně, a po stříbrných příčkách v Mladé Boleslavi a v Bakově a po dalším šestém a čtvrtém místě skončila celkově na krásné 5. pozici. Štěpán Kulich navíc při účasti na celostátním registrovaném turnaji mladších žáků na Rapidu Liberec koncem září vybojoval 3. místo ve dvouhře. Gratulujeme.

V sobotu 21. září se letos konal v Bakově za slunného počasí tradiční Oddílový přebor. Škoda jen malé účasti hráčů a úplné absence závodních hráčů ve dvouhře. Nadějí snad je, že přišli mladí chlapci. O celkovém vítězi dvouhry tak nakonec rozhodla výhra Karla Smutného nad Ladislavem Cibulkou 6:3. Ve čtyřhře Petr a Karel Koukalovi v zápase o první místo porazili Ladislava Cibulku se Štěpánem Kulichem 6:3.

Za zmínku a blahopřání stojí rozhodně výsledek družstva neregistrovaných ve složení Roman Hašek ml., Jan Knápek, Karel Smutný, Petr Polák, Petr Šimon, Zdeněk Kruman a Roman Hašek st. Družstvo hrálo ve 2. okresní lize celou sezónu o postup. Nakonec skončilo z osmi týmů těsně druhé za Akubarem, s nímž prohrálo 1:2 na zápasy. Ostatní soupeře porazilo.

Děkujeme všem za dosažené výsledky a držíme palce do další sezóny.