Výsledky tenistů

Tenis

Na konci června skončilo dvouměsíční období soutěží smíšených tenisových družstev. Letos se dařilo bakovským dospělým.

Ve II. třídě B obsadili 4. místo z osmi týmů. Zdolali Starý Kolín 5:4, Lysou n. L. 8:1, Sokol Týnec 9:0 a LTC Kolín B 5:4. Podlehli jen ve třech mistrácích, a to Žíželicím 2:7, celkově vítězným Benátkám n. J. 1:8 a TK Mnichovu Hradišti 1:8. Bakovské družstvo hrálo ve složení Jakub Křováček, Lukáš Vojkovský, Adam Kredba, Tomáš Brožek, Robert Bohm, Jaroslav Honc, Jiří Uhlíř, Natálie Czepielová a Anna Matoušková.

Omlazené družstvo dorostenců, ve kterém hráli i starší žáci, letos víceméně sbíralo zkušenosti a ve III. třídě B skončilo osmé. V jeho sestavě byli Lukáš Dolejš, Viktor Pospíšil, Jakub Baloun, Tomáš Bogdanoski, Adam Dobrovič, Adam Pospíšil, Natálie Czepielová, Diana Vitmajerová a Markéta Matějková.

Okresní tenisový svaz letos vypsal turnaje jednotlivců pro děti, začínající s tenisem. Nazval ho Tour Mladoboleslavska a bakovští hráči a hráčky o sobě dali vědět. Hned v prvním podniku, konaném 19. května se Štěpán Kulich probojoval k turnajovému vítězství. Porazil postupně Marka Zavadila 6:3, Šimona Klára 6:0 a Tomáše Skřivana 6:3. V kategorii dívek zabodovala Tereza Šimonová. Porazila Kateřinu Paďourkovou 6:2, Nikolu Štajnerovou 6:4 a až ve finále nestačila na Lucii Vitmajerovou 1:6.

K dosaženým výsledkům všem našim tenistům a tenistkám blahopřejeme a držíme palce do dalších bojů.