Aktuálně z házenkářského oraniště

Pohár 2016 mladší žačky

Podzimní část herní sezóny 2016/17 je již ve světě národní házené v plném proudu a pohled na průběžné tabulky Středočeského kraje je více než hezký.

Ze 7 kategorií, ve kterých se náš oddíl účastní v tomto soutěžním ročníku oblastního přeboru, jsou bakovští házenkáři a házenkářky hned 6 krát na PRVNÍM místě a jednou na místě třetím. Takovéto výsledky dávají tušit jednu z herně nejlepších sezón posledních let, ne-li historie bakovské házené.

Bohužel pohled na herní plochu v areálu za sokolovnou již tak hezký není a spíš by se toto hřiště mohlo nazývat oraništěm. Z pohledu sportovně technické komise národní házené uznané jako nevhodné k pořádání oblastního přeboru a tak jsme nuceni veškerá utkání počínaje touto sezónou odehrát na hřištích soupeře. To je však pro oddíl velmi nákladné a z dlouhodobého hlediska nerealizovatelné i vzhledem k rozporu s herním řádem a pravidly.

Pozitivní světlo do této problematiky však vnáší aktivní přístup zastupitelů města v čele s panem starostou Šimáněm, kteří hledají možnosti řešení tohoto stavu a připravují projekt, který by pozdvihl úroveň tohoto areálu několikanásobně, a to nejen krátkodobě nějakými menšími opravami, které by situaci „zachránily“ pouze na pár měsíců, ale razí cestu komplexního zrekonstruování, čímž by se na několik dekád zajistil bezproblémový chod oddílu a i areálu jako celku.

Za tento opravdu vstřícný přístup jako oddíl našemu městu děkujeme a věříme, že díky vstřícné vzájemné spolupráci, pragmatickému přístupu zástupců města a zájmu o bezpečnost a sportovní výchovu mládeže, toto sportovní odvětví pro Bakov tak charakteristické bude bez problémů i nadále pokračovat.

Vzhledem k současné situaci jsme tak měli jediný domácí herní víkend v této podzimní sezóně 10. a 11. září, kdy jsme obdrželi od svazu výjimku a hostili soupeře z Března, u kterých právě probíhala rekonstrukce areálu. Nezpůsobilost hřiště si však vybrala svou daň a 2 hráčky si z těchto utkání odnesly zlomeniny a tak musí jít vstříc novému školnímu roku se sádrovými ozdobami. Těmto přejeme brzké uzdravení. Nutno podotknout, že všechna družstva (mladší žákyně, starší žákyně, dorostenky i ženy) svá utkání zvládla a zvítězila. V neděli pak hřiště za sokolovnou hostilo turnaj mladších žáků, do kterého nastoupilo hned 9 nových tváří po náboru, který proběhl v týdnu před turnajem. Chlapci hráli statečně, avšak na výhru nedosáhli.

Pevně věříme, že se v takto úspěšně rozběhnuté sezóně bude pokračovat a alespoň většinu předních pozic uhájíme i v nadcházejících soutěžních kolech a dáme svými herními výkony všem soupeřům vědět, že i bez vlastního hřiště nepolevíme a čest reprezentovat svoje město na mistrovství republiky opět vybojujeme pro Bakov!

Ďuračková Gabriela
oddíl NH TJ Sokol Bakov n. J.
7.10.2016 21:21:37 | přečteno 569x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load