Bakovská děvčata opět ovládla Oblast

házená

O prodlouženém víkendu čekala Bakovské házenkářky velká oblastní prověrka. V Pátek 25. 9. nastoupily naše dorostenky na hřišti soupeře proti dlouholetému rivalovi, dívčímu oddílu Březno.  

Věkové složení obou družstev bylo velmi podobné, a tak šlo o vcelku vyrovnaný zápas, ve kterém koncovku uhrálo lépe naše družstvo a po remízovém poločase zvítězilo 23:21.

  • Sestava: Pilbauerová – Černá, Kovářová, Langerová – Kaplanová, Nitschová (11), Bartoňová (12)

V sobotu jsme pak na domácím hřišti hostili družstva Pražského oddílu Spartak Modřany, který má, stejně jako náš oddíl, zastoupení v téměř každé kategorii. Tím pádem šlo o velmi dlouhý herní den, doprovázený dopoledním programem v rámci Sokolení, tedy výročí Sokola, pod kterým náš oddíl působí.

Den odstartoval zápasem mladších žaček „A“ a hned den začal vítězným krokem, když po suverénně vyhraném poločase naše děvčata udržela převahu a zvítězila 12:8.

V druhém zápase se představili naši starší žáci, jejichž sestava je z poloviny tvořena žáky mladšími, stejně tak tomu bylo u soupeřů z Modřan. Tento zápas však neskončil pro Bakovský celek šťastně a především díky jedinému z modřanských střelců, který výškově převyšoval naši obranu, dopadly oba poločasy stejným výsledkem a skóre skončilo tedy 10:16 pro hosty.

K třetímu zápasu nastoupila naše nejmladší děvčata, mladší žačky „B“. Ty, leč prohrály 9:20, tak předvedly zajímavý výkon a vzhledem k opravdu nízkému věku je před nimi slibná hráčská budoucnost a my jim budeme držet palce.

Následně již zápas, ve kterém byl Bakov jako favorit. Zápas starších žaček, které po odchodu velké části hráček do dorostu byly v obměněné základní sestavě, se vyvíjel pro Bakov od začátku pozitivně. V bráně se představila nově příchozí hráčka z mladších žaček a zapůsobila jako kvalitní zeď proti střelám soupeřek. Stejně tak neúprosná a jistá hra obrany, která nedala soupeřovu útoku příliš prostoru a vynesla tak pro naše útočnice spousty balonů. Útok přes počáteční „zastřelování“ brankařky nakonec našel recept a každá z našich děvčat se podělila na 22 gólovém přídělu.

  • Sestava: Pilbauerová – Kaplanová, Kovářová, Vančurová – Bartoňová (5), Burianová (7), Nitschová (8), Syrová (1), Janečková (1)

Další zápas a další též vítězný zajistil pro Bakov nově přihlášený celek – mladší koeduci, kde hrají zároveň mladší žačky a žáci pro jejich větší herní vytížení. Po nervózním prvním poločase 4:4 se naše družstvo ujalo vedení a zvítězilo 11:7.

Poté nastoupila na plochu družstva dorostenek. Bakovská děvčata byla posilněna pouze o 1 hráčku z řad dorostenek, oproti soupeřově sestavě, ve které jich bylo o poznání více. Jasným favoritem tedy bylo družstvo Modřan. Naše dorostenky však tento nepoměr nebraly vůbec v úvahu a na soupeře vlétly bez respektu a opět výborným výkonem celé obrany s brankařkou nedaly soupeřkám šanci předvést jakoukoliv převahu. Stejně tak útočné trio prohánělo s přehledem soupeřovu jinak velmi dobrou obranu. V poločase tedy bylo skóre 7:7 a my věděli, že je možnost hru ještě zlepšit a urvat body pro sebe. Tohoto úkolu se zhostila lépe obrana a soupeřkám dovolila vstřelit v druhé půli už jen 3 branky, přičemž nám se zadařilo hned 6 krát. Bakovské dorostenky tedy zvítězily 13:10 a dostaly se tak na 1. místo oblasti.

  • Sestava: Pilbauerová – Kaplanová, Kovářová, Vančurová, Křibská – Bartoňová (2), Burianová (6), Nitschová (5)

Nakonec přišla řada na dospělé složky, z nichž první byli na řadě muži. Ani tento zástupce chlapecké složky Bakova soupeře z Modřan nepřekonal. Oba celky v oslabených sestavách předváděly povedené házenkářské akce. Štěstí však přálo více Modřanským útočníkům a Bakov padl rozdílem 13:22.

Poslední zápas v již pozdním čase patřil Ženám. Bakov v sestavě, ve které nastoupily jako dorostenky posilněny o některé ligové hráčky, stejně tak jako soupeř. Takovéto sestavy zaručovaly zajímavý průběh utkání. V bráně Bakova chytala zkušená ligová útočnice, před ní bránila obrana z ligy, a v útoku pak téměř útok starších žaček/dorostenek. Dalo se tedy čekat, že utkání bude chudé na branky, kde zkušené obrany si poradí s mladšími útočnicemi. Opak však byl pravdou. Bakovské mladičké útočnice předvedly tak rychlou a přesnou hru, že nedávaly soupeřově obraně ani brankařce šanci. Především pak díky 17 brankovému příspěvku Nitschové, skončil zápas jednoznačným výsledkem 27:15 pro Bakov. Tento zápas diváky velmi bavil a všichni přítomní, včetně trenéra, rozhodčího a herních fanoušků, pochvalovali neuvěřitelný a nebojácný výkon celého mladého útoku, který dává předzvěst velmi kvalitní budoucnosti Bakovských žen.

  • Sestava: Vaníčková – Puskajlerová, Janšová, Černá, Beranová – Cecavová(7), Nitschová (17), Bartoňová, Křibská (3)

Konečné výsledky:

Mladší žačky A  12:8 (7:2)
Starší žáci 10:16 (5:8)
Mladší žačky B  9:20 (5:13)
Starší žačky 22:8 (11:5)
Ml. Koeduk 11:7 (4:4)
Dorostenky 13:10 (7:7)
Muži 13:22 (6:11)
Ženy 27:15 (13:5)

Bakov tedy zdolal Modřany v poměru 5:3. Všem vítězným družstvům gratulujeme! 

Pánek Luboš

Bakovské házenkářky

házená

házená

 
házená

házená

 
 
6.11.2015 21:54:26 | přečteno 590x | magdalena.bulirova
load