Bakovské dorostenky si zahrají Finále Zimní Ligy

Bakovské dorostenky

V sobotu 24. února odjely Bakovské dorostenky ve velmi silné sestavě na semifinále Zimní Ligy do Plzeňské haly v Bolevci bojovat o jedno ze tří postupových míst do konečného finále a bojů o medaile a titul. Proti Bakovu, jakožto jedinému zástupci středočeské oblasti v tomto semifinále, se postavily dva Západočeské a dva Severočeské celky.

Prvním soupeřem byl obávaný Tymákov, který dlouho platil za neporazitelný a v posledních letech sbíral titul v dorostenkách za titulem. Nyní již však v dosti obměněné sestavě, a tak si naše děvčata věřila. Od první minuty byl vidět velmi dobrý a vyrovnaný zápas, a i když jsme tahali vždy za delší část provazu, soupeř nedovolil trhnutí se na bezpečnější rozdíl 3 branek. Do poločasu jsme si tak nesli rozdíl 9:7. V druhé půli se již podařilo obraně lépe eliminovat hlavní střelkyni Tymákova a na druhé straně útok držel hru na stejné klidné vlně a slabší brankařku bez problémů překonával. Povedlo se tak tohoto velkého soupeře porazit pěkným rozdílem 18:11.

Druhý zápas byl proti již z minulého kola známému Litvínovu, na který jsme již recept našli jak v obraně, tak v útoku, a tak se soupeři podařilo vstřelit branku až na stav 8:1. Po poločase 14:3 byla možnost zamíchat sestavami tak, aby se vyzkoušely alternativní scénáře při případném zranění někoho z klíčových hráček, a zároveň aby si nejvíce vytěžované hráčky odpočaly na další utkání. Výsledek i tak skončil příznivým 20:9 a postup už byl v podstatě jistý.

Třetím byl již také známý Most, který se v minulém kole podařilo eliminovat 24:3. Možná i proto došlo z naší strany k počátečnímu podcenění soupeře a v jedenácté minutě jsme prohrávali 2:5. Následně se jak brankařka, tak obrana herně chytly a do konce zápasu nedovolily jediný gól. Útok pak s takovouto jistotou mohl hravě přidávat úspěšné zásahy až na konečných 20:5. Postup byl jistý a čekal nás poslední zápas.

Na závěrečný duel jsme nastoupili proti favoritovi turnaje Přešticím. V zápase už v podstatě o nic nešlo, jelikož obě družstva měla postup do finále jistý. První polovina Bakovu příliš nevyšla. Po zápasu s Mostem se obrana velmi těžko přeorientovávala na rychlou hru Přeštic. Soupeř si tak dělal z naší branky tréninkovou střelnici. Na druhé straně se naše útočnice potýkaly s výrazně rychlejší hrou obrany a prosadit se jim dalo hodně námahy. První půle tak skončila nepříznivě 6:12 a zdálo se, že je rozhodnuto. V poločase se za daného stavu zvolila taktika uklidnění se a než snahy dohánět a vyhrát, vyzkoušet si co a jak by ve finále mohlo proti soupeři zafungovat a že o výsledek vzhledem k jasnému postupu nejde. Na děvčatech byl hned od začátku druhé půle vidět obrat v psychice. Obrana se semkla, začala soupeřům oplácet tvrdší hru. Útok s tím, že nemusí honit góly na dohnání a jen testovat možnosti, začal najednou proměňovat téměř vše na co sáhl, což vedlo i k zvednutí fyzické síly a najednou soupeřova obrana nestíhala trháky našich útočnic. Zápas se podařilo dotáhnout na 20:21 a leč v poslední minutě došlo k neproměnění dvou velkých šancí k možnému srovnání a tedy vítězství turnaje, holky předvedly, že na to mají a ve finále budou rovnocenným soupeřem.

Bakov tak poprvé od zavedení ZLM postupuje do finále a na konci března se ve stejné hale v Bolevci popere o titul a medaile pro náš oddíl, město Bakov a celý Středočeský kraj.

Tým v letošní sezóně funguje v opravdu velké pohodě a panuje kolektivní dobrá nálada, což dokazuje fotka z přípravného před semifinálového tréninku.

Sestava: Pilbauerová - Kovářová, Bartoňová, Vančurová, Masaryková - Balounová (20), Burianová (25), Nitschová (30 K), Lauberová (1), Syrová (1)
Trenéři: Pánek, Ďuračková, Bartoň