Bakovské házenkářky opět ovládly ZHP

Házená

V neděli 24. 1. se v nafukovací hale v Řevnicích konal Zimní halový pohár Středočeské oblasti v Národní házené. Bakov se jako tradičně zúčastnil ve všech kategoriích, tedy mladších i starších žákyních a dorostenkách. A ambice byly vysoké, vzhledem k předním pozicím v žebříčku po podzimní části sezóny.

Naše mladší žačky čekaly 2 zápasy, každý 2x20 minut. První zápas odehrály proti začínajícímu družstvu ze Staré Huti, které působí v soutěži prvním rokem. Naše děvčata zvítězila v tomto utkání jednoznačným rozdílem 15:0, přičemž o gólový příděl se rozdělila celá základní útočná trojka Bakova. V druhém utkání čekal na naše nejmladší, dosavadní lídr tabulky Sokol Březno. Po výborném výkonu obrany společně s brankařkou byl stav v poločase 2:1 pro Bakov. Bohužel v druhé polovině začaly docházet síly, vzhledem k hernímu vytížení v turnaji především pro starší zástupkyně mladších žákyň. Bohužel štěstí přálo více soupeřkám, takže v druhém poločase otočily na konečných 3:5 pro Březno.

• Sestava: Vendy Dohalská – E. Brzobohatá, V. Veselá, B. Domácí, K. Benešová – B. Vančurová (8), V. Syrová (4), T. Sedláčková (6), A. Holdová, V. Těšitelová
  • Trenéři: O. Bartoň, Z. Holdová

Starší žačky měly před sebou zápasy hned 3, každý 1x 30 minut, a očekávání byla ta nejvyšší, vzhledem k téměř tří leté šňůře bez porážky. V prvním zápase bylo soupeřem Březno, které již mělo za sebou jeden zápas a bylo tak rozehranější. Začátek byl tedy celkem rozpačitý z naší strany. Po pár minutách se však již dívky chytly, strhly hru pod svou taktovku a zvítězily krásně 11:6. Následně ihned začal druhý zápas proti družstvu Čakovic, doplněných o posily z modřanských žaček a dorostenek. Od začátku se tak jednalo o vyrovnaný zápas, plný hezkých momentů, který si však díky technické převaze opět urvala naše děvčata na rozdíl 15:10. Posledním soupeřem nám byl tým z Modřan. Tento zápas však byl o poznání méně záživný a vyrovnaný, a tak naše hráčky jen kontrolovaly stav a šetřily síly na dorosteneckou část turnaje. Konečné skóre se ustálilo na jednoznačných 15:3.

Starší žačky si tak vybojovaly postup na Finále ZHP které se koná 19. 3. ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Držte jim palce v bojích o titul.

• Sestava: E. Pilbauerová – A. Kovářová, B. Vančurová (1), A. Škodová, M. Bartoňová (3), E. Brzobohatá – T. Nitschová (22), V. Burianová (10), A. Balounová (3), V. Syrová, A. Hrubá (2)

Dorostenky měly odehrát celkem 3 zápasy, avšak kvůli odhlášení družstva Čakovic, zbyly zápasy pouze 2, a to každý 2x20 minut. První bylo utkání proti Modřanům s čakovickou posilou. Opět zde šlo o vyrovnané utkání, ve kterém naše dívky šlapaly na plno a proti starším soupeřkám předváděly skvělý výkon. Po vyrovnaném poločase zvítězily poměrem 15:10. K poslednímu utkání dne nastoupily proti dorostenkám Spojů. Zpočátku jsme na soupeře ztráceli kvůli osobní hře hlavní střelkyně Spojů. Po změně taktiky, kdy bakovská bekyně držela na tuto hráčku osobní obranu, došlo k výraznému zlepšení a vyrovnání. Bohužel však soupeřky za sebou měly pouze 50 minut, naše dívky již úctyhodných 150 minut herního času v jeden den. Tento únavový nepoměr se na hře podepsal a nepodařilo se, jindy porazitelného soupeře zdolat a jen díky bojovnosti přímo od házenkářského srdce uhrály alespoň remízu 13:13. Ta vzhledem k předchozí remíze soupeře stačila na 1. místo i v této kategorii. Tento tým tak po 5 zápasech zůstal neporažen a čeká ho čtvrtfinále 13. 2. v České Skalici.

• Sestava: E. Pilbauerová – A. Kovářová, R. Žďánská, A. Škodová, M. Bartoňová – T. Nitschová (13), V. Burianová (3), A. Balounová (9), L. Ďuračková (3)
  • Trenéři: L. Pánek, G. Ďuračková

Všem hráčkám patří velké poděkování, gratulace, ale také poklona, jelikož sehrání tolika utkání v jeden jediný den je nejen fyzicky, ale i psychicky velmi náročné.