Bakovské žačky míří opět pro zlato!

Házená

Sezóna 2015/16 oblastního přeboru v házené je již v plném proudu a Bakovské starší žačky opět vyrazily neohroženým krokem vstříc prvnímu místu ve Středočeském kraji.  

Úspěšně zdolaly nejprve soupeřky ze sousedního Března v poměru 22:11 a poté si na domácí půdě hravě poradily s družstvem Modřan 22:8.

V Neděli 4. 10. pak odjely na nadstavbový turnaj do Modřan, kde se utkaly znovu s výše zmíněnými a navíc ještě s družstvem Čakovic.


První zápas proti „domácím“ Modřanům nezačal zrovna vydařeně a po různorodých 25 minutách prohrával Bakov v poločase 11:12. O přestávce tedy došlo k detailnímu rozebrání chyb a stanovení cílů vstřelit alespoň 25 a obdržet již jen 3 branky. V druhém poločase se již ukázaly naše dívky, tak jak je známe, a i když dovolily soupeři vstřelit 4 branky, tak nakonec vybojovaly jednoznačné vítězství 25:16.


Druhý zápas proti Březnu začal již podstatně lépe. A především rychlostní převahou a trháky jsme si vybojovaly poločasové vedení 12:3. V druhém poločase snad i díky motivaci (vstřelit alespoň 30 branek) útok ještě o trochu přidal a začalo se více dařit střelecky i soupeři. Zápas tak skončil sice jednostranně, ale na góly bohatě – 29:12.


K poslednímu zápasu proti nám nastoupily děvčata z Čakovic posilněná o nejlepší střelkyni z Modřan, což věstilo vyrovnané utkání. Po celkem rozpačité hře na obou stranách jsme v poločase prohrávali 9:11 a bylo jasné, že je potřeba něco změnit. Do druhého poločasu dostála obranná sestava změn, které přinesly požadované ovoce a do naší sítě se v druhém poločase dostaly jen 2 střely. V útoku pak po nalezení receptu na soupeřovu gólmanku došlo také k zlepšení a zvítězili jsme 20:13.

Dívky tak bez ztráty bodu otestovaly všechny krajové soupeře a mají velmi slibně nakročeno k dalšímu, již třetímu vítězství v kraji v řadě za sebou. Díky A držíme palce!

Sestava: Pilbauerová – Vančurová, Kovářová, Kaplanová – Bartoňová (7), Nitschová (27), Burianová (22), Balounová (18), Syrová

Pánek Luboš

6.11.2015 21:57:18 | přečteno 405x | magdalena.bulirova
load