Bronzové dorostenky po Mistrovství ČR

Bronzové dorostenky

Ani letošní výjezdy Bakova neskončily bez získání cenného kovu a můžeme se tak pyšnit další bronzovou medailí pro oddíl. 3. místo si tentokrát vybojovaly dorostenky a převzaly tak šňůru po loňských starších žačkách. Jelikož jsme opět vyjeli s celkem mladým kádrem, tak pro plno děvčat je to již 2. medaile během dvou let.

Co se samotného turnaje proběhlého ve východočeském Krčíně týče lze říci, že šlo o velmi výsledkově zamotaný turnaj, a především pro Bakov plný infarktových situací a neuvěřitelného štěstí.

Začátek nevyšel vůbec podle představ. Proti Žatci, se kterým máme na venkovních akcích spíše kladné skóre, jsme narazili hned na první problém a předvídavá brankářka soupeře se pro nás stala nepřekonatelným strašákem v hlavách střelkyň. Nad vodou nás držela naše skvěle fungující obrana, a tak poločas skončil utrápených 1:4, tedy s pouhou jedinou vstřelenou brankou. A ani v druhé půli se nepodařilo střeleckou smůlu prolomit, a tak zde byla první nečekaná prohra 7:9.

Druhým soupeřem byl domácí tým Krčína. Nám se povedl dobrý rychlý start na 3:0, pak zas vzal otěže Krčín a přetáhl vedení na svou stranu, a takto probíhala celá první půle. V poločase jsme prohrávali těsně 10:11. V druhé půli se však vrátil střelecký nezmar a Krčín se nezadržitelně začal vzdalovat. Po pouhých pěti vstřelených brankách jsme kapitulovali 15:22 a po pátku pro nás situace nevypadala vůbec růžově.

Sobotní ranní zápas jsme absolvovali proti favorizovaným Přešticím. Ty na nás skočili v opravdu velkém tempu a po pár minutách byl stav již 0:5 a zdálo se vše ztraceno. Děvčata však zabojovala a do poločasu stáhla na rozdíl 2 branek. Druhá půle však již pokračovala jako s Krčínem a Přeštice nám tak uštědřili další prohru 14:22, nutno říct že zaslouženou a tímto k Plzni zasíláme gratulace.

Čekala nás už tedy jen Morava, a to v sobotu odpoledne ta severní a v neděli ta jižní a situace byla již opravdu zoufalá a šance na medaile jen velmi teoretická a spíše nereálná. Přesto jsme do toho šli s tím, vymáčknout z turnaje maximum. První půli jsme se Starou Vsí od začátku tahali za kratší konec a dostali jsme se stejně jako v ranním zápase na pětigólové manko. Pak však děvčata zamakala a podařilo se stáhnout na dvoubrankový rozdíl. V druhé půli se celý zápas tahal až do posledních vteřinek, kdy se Bakovu podařilo získat jednobrankový rozdíl a zvítězit vydřeně 17:16 a byly tu první 2 body.

Posledním soupeřem nám byl Vracov, loňský mistr ČR a díky zamotanému stavu mezi námi, Žatcem a právě Vracovem, plynula jasná povinnost, a to zvítězit, i když ani to nezaručovalo pomyslnou bednu. Celé utkání bylo velmi napínavé vzhledem k tomu, co to pro oba celky znamenalo, tedy boj o medaile. Opět jsme však na konci poločasu stáli na kratším konci provazu 8:11. Druhá půle byla ještě vyhrocenější než první a naštěstí se stejně jako v tom minulém podařilo strhnout vítězství na svou stranu v posledních minutách a dohrát si těsné vítězství 20:19 a svitla tak malá naděje přijet domů s kýženou plackou.

Záleželo nyní na výsledku Žatec vs. Stará Ves, kde k našemu prospěchu musela Ves udělat aspoň bod. Do karet nám hrál pomalu hrající útok Žatce, který se nedostával často k zakončení, proti naopak opět severočeská gólmanka. Tento zápas, kde o nás bez nás šlo pro Bakov o všechno, byl jeden z těch nejtahavějším na turnaji. A o celkovém pořadí pak rozhodoval trest Žatce po čase za nerozhodného stavu. Ten k nezměrné radosti všech bakovských nebyl proměněn, a tak z velmi nedobře rozehraného turnaje vznikl překvapivý úspěch v podobě bronzových medailí.

Všem zúčastněným děvčatům patří obrovská gratulace, maximální poděkování za předváděnou hru po celý turnaj. Skvěle šlapající obrana se stabilními výkony gólmanky, a i přes občasné střelecké výpadky, jinak koncentrovanou a dobrou hrou útoku.

Velká gratulace patří pak individuálně oceněným, a to jako již tradičně brankařce E. Pilbauerové za nejlepší gólmanku a A. Balounové za 3. nejlepší střelkyni. Další dík patří fanouškovské podpoře, která v posledních 2 těžkých zápasech pomohla nabudit k získání bodů.

I když tedy nepadl titul, jedná se o velmi příjemnou tečku za uplynulou sezónou a vzhledem k tomu, že sestava se do příštího ročníku příliš nezmění, je velká šance úspěch zopakovat nebo třeba i vylepšit.

Sestava: Pilbauerová – Kovářová, Masaryková, Vančurová, Bartoňová, Ďuračková – Balounová (38), Burianová (10), Minárová (1), Lauberová (3), Syrová (2), Nitschová (K17) – Pánek, Maršík, Ďuračková.