Čtvrtfinále Zimní ligy dorostenek

Házená

V sobotu 18. 2. 2017 vyrazily házenkářky Bakova na čtvrtfinále Zimní ligy mládeže do skromné haly v Praze Na Balkáně, vedle hřiště soupeře ze Spojů, bojovat o další postup, a to do semifinále ZLM.

Zde jim byly soupeřkami domácí KNH Spoje, Avia Čakovice a favorit z východu a stříbrný tým z loňského mistrovství ČR - Sokol Krčín.

Právě poslední zmíněný byl naším prvním soupeřem, což na rozehřátí bylo dost velké sousto. Bakovské dorostenky však i v nekompletní sestavě vstoupily do utkání s nasazením na 200%, což zřejmě vícemistra zaskočilo a po několika okamžicích jsme již vedli 2:0. Poté již se chytil střelecky i Krčín a započal se velmi vyrovnaný zápas.

Obranná taktika, námi zvolená díky již dobré znalosti soupeře zafungovala na výbornou a i zkušené protihráčky si často vylámaly zuby na perfektně fungujícím přebírání hráček celé obrany a skvěle sladěnému sbíhání mezi Kovářovou a Bartoňovou. Vpředu pak, ač proti starší a silnější obraně, hrál výborně a velmi zodpovědně náš útok, který velmi dobře a dlouho držel balón a zakončoval z jistých šancí. Střelecké štěstí nejvíce přálo Vaňkové, která dopřála brankařce dotek s balónem pouze při vyndávání ze sítě po dvojím hvizdu. Skóre se tedy pohybovalo celý zápas v rozmezí 1 gólu. Po poločasových 6:6 a stejně vyrovnané druhé polovině, kdy obě družstva přidala ještě o branku za poločas více, se výsledek zastavil na spravedlivých 13:13. Nutno podotknout, že bojovností, napínavostí a celkovou rychlostí s mnoha krásnými momenty, šlo o nejhezčí zápas turnaje.

Po krátké 15minutové přestávce nadešel čas na utkání proti domácím KNH Spoje, což je další složité utkání. Vstup do zápasu Bakovu příliš nevyšel a do stavu 5:5 jsme se se soupeřem trochu trápili. Pak již ovšem brankařka Pilbauerová zamkla bránu a s pomocí obrany vyhnala Spoje daleko z našeho území. Ofenzívu si na triko vzala Burianová a obranou soupeře procházela suverénně téměř bez problému. Poločas skončil příjemných 11:6. Druhý poločas už byl v pohodovém a klidném duchu a i přes to se dařilo Spoje tlačit, a to až na konečných 22:13.

Poslední zápas proti Čakovicím byl z hlediska fyzického již náročný a naší ne příliš široké sestavě začaly docházet síly. I proto se první poločas dost tahal, útočné tempo bylo na obou stranách již pomalejší a padaly spíše náhodné góly a poločas skončil na nízkých 6:5 pro Bakov. Na druhou polovinu však ještě chytla druhý dech Balounová a díky několika brutálním klepákům zajistila odskočení na 4gólový rozdíl 13:9.

Tyto výsledky znamenají 2. místo na skóre za Krčínem a postup do semifinále v Pustějově 12. 3.

Celému týmu patří obrovská gratulace, obdiv a od více než pyšného trenéra nekonečné díky za předvedené výkony, bojovnost a to jak o balón, o pozice, tak i boj s únavou.

Sestava: Pilbauerová - Kovářová (K), Škodová, Bartoňová, Vančurová - Balounová (17), Burianová (14), Vaňková (14), Křibská (3)