Házenkáři přes zimu nespí

házená

(starší a mladší žáci)

• Starší žáci:

Družstvo starších žáků se první víkend nového roku zúčastnilo přípravného turnaje v Litvínově

V turnaji se povedlo porazit družstva z Žatce a Řevnic. Těsná prohra přišla pouze s Chomutovem, kdy jsme po nevydařeném začátku utkání v desáté minutě prohrávali o 6 branek, dotáhli soupeře pouze na konečných 10:12.

Během turnaje jsme těžili zejména ze souhry hráčů Zdeňka Čučky, Dominika Prokeše a dobře hrajícího Kryštofa Honce

Bakov: Žatec 21:16 (10:5) branky: Prokeš 10, Čučka Z. 8, Bárta 3
Bakov: Řevnice 22:15 (10:8) branky: Prokeš 15, Čučka Z. 6, Bárta 1
Bakov: Chomutov 10:12 (4:8) branky: Prokeš 5, Čučka Z. 4, Čučka M. 1

Sestava: Grégr – Honc, Holda, Švarc, Volák, Tesařík - Čučka M., Čučka Z. (K), Prokeš, Bárta

Trenéři: Hemzal, Beran - vedoucí družstva: Matohlína

• Mladší žáci:

Nejmladší bakovští házenkáři se 19. 1. zúčastnili v Řevnicích 1. kola halového mistrovství ČR, kde si nevedli vůbec špatně.

V prvním utkání nás čekal houževnatý soupeř z Mostu, který čekal své jasné vítězství, avšak již kolem desáté minuty začal chápat, že na Bakov zkrátka herně nemá. V utkání skvěle v druhé půli zachytal Jachek a střelecky zářil Michal Čučka.

V druhém utkání jsme narazili na vedoucí tým severočeské oblasti, na Žatec. S ním jsme udrželi krok pouze do 15. minuty, kdy bylo skóre 8:8, pak si slabší chvilku vybral náš brankář, kterému do brány propadlo několik smolných balonů a hlavně se házená proměnila ve vybíjenou, kdy jsme 12 minut nevstřelili branku, zato žateckého brankaře jsme trefili zhruba 30krát. Střel na branku jsme měli víc než soupeř, ale nezbylo než uznale přijmout porážku.

Jako třetí se proti nám představil rezervní tým Žatce. Vzhledem k šetření sil na poslední zápas proti Řevnicím jsme herně úplně nedominovali, leč i tak z toho byla výhra.

Poslední zápas jsme hráli s domácími Řevnicemi. Zápas to byl velice bojovný. Na obou stranách zahrála skvěle obrana, zejména obranné zákroky Černého byly takřka učebnicové. A poté co v průběhu chvíli vedl Bakov, chvíli Řevnice, tak jsme ještě minutu před koncem o branku prohrávali. Dvacet vteřin před koncem však skvělým pasem přes půl hřiště našel Čučka osamoceného Raichla, který se střelecky nemýlil a zápas skončil zaslouženou remízou. O nejlepším družstvu mladších žáků ve středních Čechách tak bude muset rozhodnout druhé kolo halového mistrovství, které se koná v únoru v Mostu.

Bakov: Baník Most 20:13 (11:7) branky: Čučka M. 16, Raichl 1, Hradiský 1, Valkoun 1, Domácí 1
Bakov: TJ Žatec „A“ 11:23 (8:10) branky: Čučka M. 9, Domácí 1, Valkoun 1
Bakov: TJ Žatec „B“ 14:7 (5:5) branky: Čučka M. 9, Valkoun 3, Raichl 2
Bakov: NH Řevnice 11:11 (7:5) branky: Čučka M. 9, Valkoun 1, Raichl 1

Sestava: Jachek – Brunč, Černý, Tesařík T., Huňka – Čučka M. (K), Valkoun, Domácí, Hradiský, Raichl

Trenér: Beran M.

• Mladší žákyně:

Naše mladší žačky odjely na 1. kolo halového mistrovství ČR také do Řevnic, ale v neděli 20. ledna.

První utkání se soupeřem z Března bylo trochu nervózní, maličko vázla souhra, ale střelecky se holky chytily a výhra 10:4 byla zasloužená. Nastoupili i nováčci v našem týmu a i ti si dobře zahráli. Jelikož jsme si hned v prvním utkání vyšachovali halvíka a beka (jejich vlastním karambolem), byli jsme rádi, že jelo 10 děvčat.

Další utkání s pražským soupeřem z Modřan vyloženě zamrzelo, nebo spíše zamrzel výsledek. Měli jsme na výhru, ale přišli jsme o ni chybami v obraně a několika slabšími chvilkami brankářky. Naděje na 2 body svitla půl minuty před koncem, kdy měla hráčka K. Benešová možnost šestky, která jí však nebyla uznána z důvodu přešlapu. Utkání skončilo remízou 6:6.

Třetí utkání s Mostem nám vyloženě nesedlo a skončilo porážkou 1:8.

Při utkání s Litvínovem měla děvčata šanci minimálně na remízu, soupeř měl ale kvalitní útočnici, která si myslela opak a dala nám to jasně najevo. Herně bylo utkání z naší strany celkem slušné. Souhra se postupně zlepšovala. I nováčci hráli pěkně. Hra skončila 7:10 pro soupeře.

V předposledním utkání s Žatcem trochu vázla souhra. Děvčata měla na víc, ale výhra 13:10 v náš prospěch se počítá.

V posledním zápase se Starou Hutí, která je loňským mistrem ČR, nám 5 minut před koncem, kdy jsme prohrávaly 0:10, soupeřka zcela zbytečně zlikvidovala dvěma střelami brankařku. Utkání skončilo 0:14 ve prospěch soupeře.

První půlka turnaje proběhla dobře, chmurné představy ze začátku sezóny, že budeme jen do počtu v lize i v turnajích, se nepotvrdily, za což jsme rádi, děvčata do toho jdou s vervou, čímž vynahrazují handicap mladšího věku a je vidět, že je to baví.

Sestava: Růžičková- Bobková, Hejlová, Žulkevičová, Mišurová, Pavlíková, Benešová, Holdová, Houserová, Rejzková