Házenkářky na ZLM a ZHP

Házená

(Zimní liga mládeže a Zimní halový pohár)

Starší žačky a dorostenky Sokola Bakov vyrazily v sobotu 21. 1. 2017 do prostorné haly v Řevnicích zápolit o vítězství i v zimní části sezóny.

Dopoledne bylo určeno dorostenecké kategorii a tedy základnímu kolu zimní ligy mládeže, ze kterého postupují 3 nejlepší družstva do čtvrtfinále, a hraje se systémem každý s každým a to pouze 1x25 minut.

K prvnímu utkání za velké zimy nastoupil Bakov proti družstvu z Čakovic a po celou herní dobu šlo spíše o zahřívání a obě družstva se jen těžko dostávala do herního standardu. Docházelo k mnoha technickým chybám a výkony působily opatrně. Velkou střeleckou smůlu našich útočnic držela statečně naše obrana a krom výjimečných rychlých průniků nepustila soupeřky k šancím. Výsledek se pak v posledních sekundách podařilo Balounové zkorigovat na 5:5 z nekompromisního výskoku.

Dalším soupeřem bylo papírově slabší Březno, které je v kategorii dorostenek, co se věkového rozložení týče ještě o trochu hůře než naše sestava. Silová a rychlostní převaha byla vidět od počátku a zápas se nesl v pohodovém duchu pro naši stranu. A především rychlé přechody míče od obrany do útočné třetiny vycházely na výbornou a vzniklo tak několik neubránitelných trháků, ze kterých se gólově těžilo, a díky náskoku se mohly šetřit síly. 2 body jsme tak brali za vítězství 7:4.

K třetímu zápasu nám byly protivníkem Modřany, se kterými jsme v Podzimní sezóně měli nejvyrovnanější zápas s vítězstvím o 1 branku. Naše hráčky již však byly dobře rozehrané a tak se zápas vyvíjel velmi pozitivně. A až na závěr utkání kdy z dvou našich chyb soupeř dotáhl na konečných 6:4, byl výkon jak obrany s brankářem tak celého útoku perfektní.

Před posledním utkáním proti Spojům již bylo jisté, že do čtvrtfinále postupujeme a šlo jen o to, z jakého místa. V utkání se Spoji vždy padá mnoho branek, a ani tento zápas nebyl výjimkou. Soupeř, který hraje útok převážně na 1 hráčku, však narazil na výbornou osobní obranu bekyně Bartoňové a s pokusy ostatních útočnic si zbytek naší obrany výborně poradil. Naopak nám se vpředu začalo výrazně dařit a střelecky se chytly všechny útočnice. Spoje si tedy odnesly slušnou nadílku 14:9 a Bakov tak skončil na celkovém 1. místě ZLM a postoupil jako vítěz do čtvrtfinále, které se bude konat 18. 2.

Sestava: Pilbauerová – Žďánská, Kovářová, Bartoňová, Škodová – Vaňková (4), Nitschová (K 15), Burianová (7), Balounová (4), Křibská (1)

Po vyhlášení konečných výsledků v kategorii dorostenek, přišla řada na starší žákyně a tedy oblastní kolo zimního halového poháru, což znamenalo souboj a postup na Finále ZHP.

Bakovská „sedmička“ začínala opět proti družstvu Čakovic, které v podzimní sezóně nekompromisně smetla 31:1 a i zde byla situace obdobná a hra měla poklidný avšak jednostranný charakter. Bakovská sestava, která neměla možnost střídat, tak mohla šetřit síly na další zápasy. Zápas skončil vítězstvím v poměru 8:1.

K druhému utkání se nám představily žačky ze Staré Huti, které byly složeny převážně z dívek z řad mladších žaček. Vzhledem k tomuto byla situace především pro obranu složitá, ale naše dívky zvládli s obdivuhodnou grácií a za celý zápas byl proti nám odpískán jen jediný faul a to ještě z neohrožujícího kontaktu. V útoku pak všechny 3 útočnice připisovaly na svá konta vstřelené branky bez většího odporu obrany nebo brankářky. Skóre tak skončilo po 25 minutách na vysokých 16:1 a to i přes to, že jsme soupeřky nechaly většinu herního času hrát na naší polovině.

Předposlední zápas proti Modřanům byl z obranného pohledu nešťastný, ačkoliv si bakovské hráčky počínaly stabilně dobře, soupeřkám se podařilo vsítit několik šťastných branek. V ofenzivní části však vše vycházelo tak jak mělo a nebylo tedy třeba se strachovat o výsledek, který se ustálil na pěkných 9:6.

Na konec nás čekalo Březno, což měl být pomyslně finálový zápas o postup a celkové vítězství. Pro většinu Bakovských hráček to znamenalo již 8. utkání během jednoho dne a tak únava a menší naraženiny již byly znatelnou překážkou v podání špičkového výkonu. I přes to si však hra z naší strany udržela zvyklý standard a dívky o vítězství s naprostým klidem bojovaly. Defenzivní část fungovala jako vždy spolehlivě a v útoku i přes značné vyčerpání byla vidět silová i herní převaha Bakova. A i přes až absurdní smůlu spočívající v odrazech míčů o tyč ven z brány se podařilo soupeřky přestřílet 6:4.

Sestava: Pilbauerová – Kovářová (K), Vančurová, Brzobohatá – Burianová (21), Balounová (14), Syrová (4)

Tím pádem i druhý bakovský tým skončil ve své kategorii na prvním místě, tak jak je již poslední roky příjemnou tradicí a upevnil tak svou neohroženou pozici v kraji.

Za předvedené výkony i za složitých podmínek zimy, kluzkého povrchu, nedostatku hráček a nadměrného počtu odehraných minut na člověka za den zaslouží dívky velké díky. Nyní je třeba držet palce na dalších kolech, aby sláva a úspěchy zasáhli i za hranici kraje.

L. Pánek
trenér národní házené
7.2.2017 16:10:29 | přečteno 280x | magdalena.bulirova
load