Memoriál Moniky Šubrtové v Žatci

Společné foto, Žatec 2015

Dne 21. 11. 2015 odjely bakovské házenkářské dorostenky na první turnaj této zimy, a to na memoriál M. Šubrtové do Žatce. 

Jednalo se již o 24. ročník tohoto vyhlášeného turnaje, na kterém je zárukou účast kvalitních družstev, a tedy i zajímavé a vyrovnané zápasy, už jen vzhledem k tomu, že polovinu přihlášených týmů tvořili aspiranti na 1. místo ve svých krajích, a to včetně našich děvčat.

Celkem 8 zúčastněných družstev bylo rozděleno do 2 skupin, kde je čekaly zápasy každý s každým s hrací dobou 1x15 minut.

Skupina A: Chomutov (SČ), Tymákov (ZČ), Litvínov (SČ), Brno (JM)
Skupina B: Bakov (St. Č), Žatec (SČ), Most (SČ), Kyšice (ZČ)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti západočeským Kyšicím. Soupeři z Plzeňska byli vždy velmi kvalitní. Jinak tomu nebylo ani tentokrát a již od začátku bylo jasné, že to nebude lehký zápas. Bakovský tým, složený převážně ze starších žaček, se však o poznání starších soupeřek nezalekl a po celý zápas byl o 1 gól napřed. Bohužel těsně před konečným hvizdem hráčka Kyšic překvapivou a přesnou střelou z dálky srovnala na konečných 8:8 a zápas tak skončil pro obě družstva zaslouženou remízou.

Druhým soupeřem byl již dávný rival z Mostu, se kterým marně bojujeme již několik let na mistrovstvích republiky o body, avšak tentokrát po předvedeném famózním výkonu proti Kyšicím panovala v družstvu odhodlanost a optimismus. Zápas byl tak vyrovnaný a plný úžasných momentů, že bylo opravdu na co se dívat. Zprvu se více dařilo mosteckým hráčkám a několikrát skórovaly přesně do horních rohů naší branky, ale velmi rychle objevily i naše útočnice slabý článek mostecké obrany v podobě bekyně a skóre začaly nekompromisně srovnávat. Vyhrocené utkání plné osobních soubojů skončilo stejně jako předchozí zápas opět spravedlivou remízou 8:8, což pro Bakov znamená první ukradený bod od tohoto soupeře a slibné vyhlídky do budoucích sportovních střetů.

Poslední zápas ve skupině byl proti domácímu Žatci. Papírově slabší soupeř měl pro nás znamenat jednodušší průběh utkání než předchozí dva duely, ale možná i vyčerpáním z předchozích rozjetých utkání šlo opět o velmi vyrovnanou hru. Z naší strany měla hlavní slovo obrana, která díky nepřesným nahrávkám soupeřek úspěšně sbírala jeden balón za druhým. U žateckých šlo především o výborně předvídající brankářku, na které si vylámaly zuby všechny naše útočnice. Ztroskotaly na ní i dva nařízené pokutové hody, z nich jeden odpískaný po čase za stavu 3:3 mohl rozhodnout utkání v náš prospěch.
Neproměněním jsme si tak odnesli již třetí remízu a skončili tak na 3., tedy nepostupovém místě a čekal nás zápas o 5. místo.

Přiřazeným soupeřem v boji o 5. místo nám byl Litvínov a my doufali ve zlomení remízové kletby. Od začátku bojovala obě družstva naplno a opět především obrany nedávaly útočným trojicím moc prostoru. Po velmi vyhrocených a téměř infarktových posledních minutách bylo skóre opět shodné a to 4:4. Z tohoto zápasu však musel vzniknout vítěz, a tak přišlo k pokutovým hodům. První dvojice shodně orazítkovala tyče brány. Poté naše brankařka chytila a my opět vstřelili tyč. Poslední střely v základní sérii obě strany proměnili a opět, i v šestkách, byla remíza 1:1. Nastala náhlá smrt a zápas tak již nemohl být více vyrovnaný. Ve čtvrtém kole padly branky na obou stranách, stejně tak jako v kole pátém a už se zdálo, že zápas snad nikdy neskončí. Soupeřky však zachybovaly a nedaly. Dostaly jsme tedy šanci zápas ukončit výhrou pro Bakov, což se také podařilo a po dlouhém a na nervy maximálně náročném zápase jsme vydobyli 5. místo.

Celkově musím tento turnaj hodnotit jako nadmíru zdařilý a naše děvčata předvedla neuvěřitelnou úctyhodnou bojovnost a také až zázračné zlepšení oproti minulým střetům s těmito soupeři. Všichni, počínaje perfektním výkonem brankařky s více jak 50% úspěšností v chytání pokutových hodů, téměř bezchybná hra obrany s neuvěřitelným počtem vynesených míčů a obraných zákroků, tak pak technicky oku lahodící hra útoku.

Celkovou radost z předvedených výkonů a úspěchu z toho, projít turnajem bez jediné porážky, podtrhlo ještě nejedno individuální ocenění. Kapitánka Bakova T. Nitschová byla zvolena nejlepší útočnicí turnaje, třetí nejlepší hráčkou turnaje a třetí nejlepší střelkyní, což v tak silné konkurenci je neuvěřitelný úspěch.

Všem patří velká gratulace a nemalé díky!

Sestava: E. Pibauerová – A. Kovářová, M. Bartoňová, R. Žďánská, L. Nevyhoštěná – T. Nitschová, T. Křibská, A. Balounová, V. Burianová // Trenéři:L. Pánek, G. Ďuračková,

L. Pánek, trenér

Turnaj v Žatci

Tereza Nitschová

Tereza Nitschová

 
Společné foto, Žatec 2015

Společné foto, Žatec 2015

 
 
11.12.2015 20:46:25 | přečteno 464x | magdalena.bulirova