Mistrovství za námi – Bakov s medailí

Starší žačky

V posledních dvou čistě červnových víkendech proběhli vrcholné republikové turnaje v Národní házené, z nichž hned na čtyřech měl TJ Sokol Bakov své zástupce. Na mistrovství ČR jako vítězové kraje se podívali starší žáci, starší žačky a dorostenky a z druhého místa na pohár ČR zavítaly žačky mladší.

Nejúspěšnějším z uvedených byly starší žačky, které získaly bronzové medaile za 3. místo. Pro oddíl je to po dlouhé době první medailový zisk z mistrovství ČR a tento úspěch si holky tvrdě vydřely, jak na tréninku, tak na samotném mistrovství, které bylo herně velmi vyrovnané, a tak žádný zápas nebyl zadarmo.

Po prvním poločase prvního zápasu proti domácímu favoritovi dokonce vedly 10:8. Tento stav však soupeř útočným návalem v druhé půli otočil na konečných 17:25. Druhý zápas po velké přestřelce již naše hráčky vyhrály těsně 24:23 proti Jihomoravské Miroslavi. V třetím zápase zdolaly severomoravskou Studénku již o 3 branky 15:12 a v sobotním odpoledním zápase pak o 4 branky Litvínov 22:18. Na neděli tedy zůstal poslední soupeř Krčín a s ním přímý souboj o 2. místo. Bohužel zde již sehrála svou úlohu únava, a i přes herně vyrovnaný zápas, nám již nechodila střelba, jak by měla, oproti šťastnějším zásahům Krčína, který zvítězil 22:18. I tak však velký úspěch pro Bakovskou házenou. Nejlepší brankařkou republiky st. žaček byla vyhlášena naše Eva Pilbauerová – gratulace.

Současně s nimi bojovali ve stejný čas naši žáci ve východočeském Krčíně. Pro většinu z chlapců to byl prozatím spíše zkušební mistrák, jelikož ještě ve své kategorii zůstávají a spíše sbírají zkušenosti. Věkový a silový rozdíl byl v zápasech dost znát, a především proti handbalovým hráčům Nezvěstic, se krom 2 nejstarších opor Bakova nemohl nikdo příliš prosadit. S konečným mistrem Nezvěsticemi výsledek 13:33, s Drakenem Brno 9:23, se Studénkou 10:23 s Litvínovem 13:26 a nakonec nejlepší zápas proti domácímu Kčínu po zápase bohatém na branky 22:31. Žáci skončili tedy 6. v republice a lze věřit, že příští sezónu již o rok starší budou mít co do pořadí zasáhnout.

Mladší žačky musely zvládnout Pohár ČR bez nejlepší střelkyně, což se na hře, a především na výsledcích značně podepsalo. A ač se děvčata snažila do poslední minuty každého zápasu na maximum svých schopností, výsledky končily ve velký neprospěch Bakova. První zápas s Nezvěsticemi 2:24, druhý s Vracovem 2:26, třetí proti domácímu Svinovu výsledkově nejlepší 5:13, s Baníkem Most 5:19 a poslední proti Krčínu 3:24. Patří jim tak 6. místo na Poháru ČR.

Poslední ze čtveřice jsou dorostenky, které na mistrovství v jihomoravském Vracově vybojovaly 5. místo. Zde se opět jednalo o vyrovnaný turnaj, bez jasného vítěze a poraženého. V prvním zápase naše děvčata silně potrápila loňského mistra Plzeň Újezd, a ačkoliv prohrála 14:18 tak dala zbytku protihráčů brouka do hlavy. V druhém zápase proti domácímu Vracovu potrápila konečného letošního mistra ještě více remízovým poločasem, i když šťastnější byl Vracov s výhrou 17:14. Ve 3. zápase proti Chropyni značně odešla střelba v druhé půli a vznikla prohra 10:14. V Sobotním odpoledním zápase plném technických chyb na obou stranách naše děvčata zvítězila trpělivostí v koncovce 16:14. Před posledním Krčínem bylo již jisté 5. místo i v případě výhry, a tak nasazení bylo výrazně menší, aby nedošlo k zranění, a proto jediný nevyrovnaný výsledek 13:24. Přesto skvělý výsledek a vzhledem k tomu, že kádr je velmi mladý a ještě další 2 roky se bude měnit jen málo, lze čekat postup na lepší pozice a možná i nějaký ten kov. I zde v kategorii dorostenek byla vyhlášena nejlepší brankářka naše Eva Pilbauerová a ještě jednou obrovská gratulace.

Pro tento ročník tedy vše uzavřeno a můžeme se těšit na další sezónu 2017/18, která odstartuje v polovině září a lze jen doufat, že bude alespoň stejně úspěšná jako ta letošní.