Placka ze sokolského přeboru starších žaček

starší žačky

V neděli 17. 12. 2017 vyrazily bakovské házenkářky - starší žačky, v celkem skromné sestavě na Přebor české obce sokolské 2017 do bolevecké sportovní haly. Turnaje se zúčastnilo 6 nejlepších sokolských družstev ve své kategorii.

Bakov začal své boje proti Dobrušce, soupeři doposud jen velmi málo známému. Bylo vidět, že jde o první zápas, dle četnosti technických chyb na obou stranách. Výkony byly velmi vyrovnané a nikomu se nepodařilo trhnout na víc jak jednobrankový rozdíl. Výsledkem tedy byla vcelku zasloužená remíza 9:9.

Jako druhý soupeř byl již známější Tymákov. Do zápasu jsme vstoupili ostře a než soupeř stihl zareagovat, byl zde náskok 4:1. Poté však několika našimi chybami soupeř dorovnal na poločasových 4:4. V druhém poločase si taktovku ponechal soupeř a pomalu odskočil na konečných 7:11.

Následovaly Blovice se kterými se potkáváme spíše v kategorii dorostu. Zápas to byl správně vyhrocený a na akce pohledný a naše družstvo bylo silnějším celkem. Bohužel v druhé půli již jednoznačně hrálo proti 8členné blovické přesile na hřišti, a to pro nás znamenalo pouze remízu 8:8.

Předposledním soupeřem byl do té doby nejhůře si vedoucí celek z Dobřívi. Bylo poznat, že ač věkově starší děvčata, tak, že s házenou teprve začínají, a tak jejich um nedosahoval dostatečné úrovně. Šlo tedy o lehčí utkání, které dívky uřídily na 13:4.

Posledním, a pro nás nejznámějším soupeřem, byl Krčín, s kterým máme převážně zápornou bilanci a i zde, již měli jasné a zasloužené první místo. Bakovské žačky však byly tak nabuzené na tento zápas, že jasného favorita překvapily razantním nástupem a rychlým vedením 3:0, což udržely až do poločasového 5:2. Krčínské snažení notně zprvu troskotalo na střelecké smůle, posléze na naší výborně chytající brankářce a v druhém poločase pak i na blovickém sudím, který nám nejspíš vracel, za zápas právě s Blovicemi.

Bakov tedy kolem a kolem vybojoval za 2 výhry, 2 remízy a 1 prohru krásné 3. a tedy bronzové místo, což na velmi omlazenou, a navíc zraněními ochuzenou sestavu, je obrovský úspěch a dívkám patří gratulace.

• Pořadí: Krčín (8b), Tymákov (8b), Bakov (6b), Dobruška (4b), Blovice (4b), Dobřív (0b)
  • Sestava: Pilbauerová – Adamová, Krejčí, Benešová – Vančurová (22), Syrová (21), Sedláčková (1), Těšitelová