Povedený vstup do 1. ligy

IMG 2181
O uplynulém víkendu odstartovaly v Národní házené podzimní části ligových soutěží, a tím pádem pro Bakovské ženy to znamenalo vykročení do prvoligové cesty.

Prvním soupeřem byl z působení v druhé lize, již dobře známý tým pražských Modřan. S tímto soupeřem jsme v minulosti měli vcelku nevyrovnaná utkání se střídáním výher a proher. Avšak z papírového hlediska tentokrát koukala pro Bakovská děvčata potencionální převaha, vzhledem ke spojení sil s několika děvčaty z rozpadnuvšího se družstva Podlázek, hrajícího loňskou sezónu právě 1. ligu. Zároveň družstvo Modřan bylo oproti loňskému ročníku oslabeno o hostující hráčky z nyní již také ligových Čakovic.

A utkání se také od začátku vyvíjelo dle předpokladů. Po pár zastřelovacích útocích na obou stranách se Bakov začal skórem svému soupeři vzdalovat. Bylo jasné, že přes perfektně fungující obranu se soupeřův útok jen tak nedostane, a to platilo i po nutném prostřídání beka kvůli zranění. Soupeřkám se podařilo docílit branky vždy až s 5ti minutovým odstupem.

Dobře si domácí děvčata počínala i v ofenzívě. Střelecky se dařilo oběma útočným trojkám, které soupeřky přehrávaly především svou rychlostí, a tak se především množstvím klepaných střel góly do branky Modřan jen hrnuly.

Do poločasu se podařilo nashromáždit náskok o 6 branek 11: 5. V druhém poločase došlo k prostřídání sestavy, avšak dařilo se stále dobře a tak se náskok i nadále zvyšoval. Ke konci utkání v 25. minutě se rozdíl dostal až na 9 branek 20: 11, načež nastala závěrečná gólová přestřelka, kdy obě družstva vsítila shodně po 4 kouscích, a tak po závěrečném hvizdu sudího svítilo na tabuli konečných 24: 15.

  • Sestava:

Bártová, Pilbauerová – Černá, Mališová, Beranová, Protivná, Milerová – Špringerová (K 5), Nitschová (6), Balounová (6), Burianová (2), Ulmanová T. (3), Ulmanová B. (2)

Druhým soupeřem byl na venkovní půdě Chomutov – nováček v ligovém světě a byl opět předpoklad spíše lehčího zápasu.

Zápas také probíhal v pomalejším a klidnějším tempu a znovu na hřišti dominovala Bakovská obrana. Soupeř se do zápasu dostal gólově až na skóre 5: 1 a v podobném tempu pokračoval zbytek prvního poločasu až na 11:3.

V druhém poločase po prostřídání našel Chomutov skulinky a začal se více střelecky prosazovat a stáhl rozdíl až na 3 branky. To byl pro Bakov impuls ke konci testování sestav a obrana zaujala opět nejpevnější možnou variantu. Směr zápasu se tak vrátil na správnou kolej.

Bakovským děvčatům se podařilo ještě odskočit o bezpečných 6 branek na konečných 21:15.

  • Sestava:

Pilbauerová – Černá, Mališová, Protivná, Milerová – Špringerová (K 6), Nitschová, Balounová (6), Ulmanová T. (3), Ulmanová B. (9)

Bakovu se tak vstup do nejvyšší soutěže a do nového soutěžního ročníku podařil na výbornou a nyní se uvidí, jestli bude i nadále takto pokračovat. 

Pánek Luboš

11.9.2019 18:34:00 | přečteno 207x | magdalena.bulirova
load