Sedm družstev s medailemi! ...a žádné hřiště?

hazena

I takto by se dala s lehkou nadsázkou parafrázovat aktuální situace v oddíle národní házené TJ Sokol Bakov nad Jizerou. S koncem sezóny se v hráčích i funkcionářích mísí kladné i záporné pocity. 

Oddíl házené má za sebou opět herně vynikající ročník 2015/16, kde po skončení její oblastní části máme 6 družstev, která se umístila na medailových pozicích Středočeského oblastního přeboru. Z toho hned 4 družstva mládeže, která se umístila na postupových příčkách na celorepublikové finálové turnaje. Jsou to z druhých míst naši nejmladší, tedy mladší žačky a mladší žáci, kteří postupují na Pohár ČR, kde se utkají o titul Vítěz Poháru České republiky s druhými týmy z ostatních krajů.

Dále jsou to pak vítězky středočeského přeboru, vítězky soutěže družstev o sportovce Bakova a již 3 sezóny ve středních Čechách neporažené starší žačky, které pojedou město Bakov nad Jizerou reprezentovat na Mistrovství ČR a tam budou ze všech sil bojovat o mistrovský titul.

A jako 4. tým, který bude také reprezentovat město na Mistrovství ČR, jsou naše dorostenky, složené z velké části z již zmiňovaných žaček.
Jsou tedy v ohni hned 4 želízka, která mohou přinést tu trošku sportovní slávy do našich končin a zviditelnit své výkony v konkurenci nejlepších z celé ČR.

Bronzovou, tedy 3. příčku pak v středočeském oblastním přeboru vybojovali starší žáci, kteří o druhou příčku přišli jen díky podzimní obsáhlé marodce. Třetí byli též muži a v neposlední řadě koedukované družstvo přípravky. Na medaile tak letos nedosáhlo pouze družstvo žen, které skončilo v oblastním přeboru na 5. místě.

Dalším pozitivním faktem je i to, že v mládežnických kategoriích má oddíl NH ještě velmi mladé hráče a hráčky a lze tedy s velkou pravděpodobností předpovědět, že by se tyto výsledky mohly v příští sezóně opakovat a spíš i mnohé přidat, ALE…

Velkou starost dělá celému oddílu situace s hřištěm a areálem NH za sokolovnou jako celkem. Kdo se v poslední době ocitl v blízkosti házenkářského hřiště za sokolovnou, nebo přímo na něm, nemohl si nevšimnout jeho katastrofálního stavu. Umělý hrací povrch, který dnes již jen vzdáleně připomíná rovnou plochu, je plný děr natolik rozsáhlých, že hrozí vážné riziko zranění a to vzhledem k široké základně s více jak 50 školními dětmi vyvolává otázku, zdali je ještě bezpečné na povrchu i nadále trénovat a především hrát? Jsou tím nejen ohroženi hráči a hráčky jak vlastní, tak soupeře, ale zároveň takovéto hřiště, které mnozí soupeři z ligových družstev označili za jedno z nejhorších v republice, nedělá oddílu ani městu zrovna dobrou reklamu.

Naděje na nové hřiště zde ale je! Sami hráči a funkcionáři usilovnou pílí v posledních měsících sehnali dostatečný zdroj od sponzorů na vytvoření povrchu nového. Bohužel však před realizací tohoto projektu je nutné vyřešit další nebezpečnou a kritickou záležitost, a to ujíždějící svah s betonovými bloky v těsné blízkosti hřiště. To již však nelze zrealizovat bez přičinění města, kterému areál patří a není možné bez jeho účasti zásah provést. Stejně tak jako tomu je se zděnou tribunou, na kterou je již nyní vstup zakázán, neboť dle statika by se mohl při větším zatížení ochoz se zábradlím úplně zřítit.

Jednání města ohledně tohoto tématu je konstruktivní a věcné, ale časově velice náročné.

Situace je již opravdu kritická a velmi reálně nad oddílem národní házené v Bakově visí hrozba neúčasti v příštím herním ročníku, jelikož náklady na variantu, kdy by se hrálo na vypůjčeném náhradním hřišti, jsou pro oddíl neúnosné.

Všichni házenkáři a házenkářky nyní doufají, že se situace obrátí k lepšímu a nepřeruší se již 96letá tradice národní házené v Bakově a i v soutěžním ročníku 2016/17 budeme moci dokázat již po několikáté v řadě, že jsme zejména v mládežnických kategoriích nejlepším oddílem národní házené ve středních Čechách.

Výkonný výbor oddílu národní házené TJ Sokol Bakov n. J.

14.6.2016 22:44:54 | přečteno 310x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load