Starší žačky vytěžily v Mostě stříbro!!

Házená

Starší žačky oddílu národní házené TJ Sokol Bakov odjely 27. 2. na přípravný turnaj do Mostu, kde se sešly soupeři z 3 různých krajů a šlo tedy o poměření sil před nadcházejícím finále Zimního halového poháru.

Na turnaj odjely v sestavě oslabené o kapitánku družstva, avšak posílené o 3 hostující hráčky z pražských klubů a vzhledem k ambicím na zmíněném ZHP byl i na tomto turnaji očekáván dobrý výsledek.

Prvním soupeřem byl Žatec, který v severočeském kraji drží 2. příčku. Zápas byl zpočátku velmi rozpačitý vzhledem k tomu, že v takovéto nové sestavě hrála děvčata prvně, a tak chvíli trvalo, než si na sebe herně zvyknou. Skóre bylo po celou dobu vyrovnané a v poslední minutě příznivé o 1 branku pro Bakov. Žatecké útočnice však z protiútoku bodovaly a Bakov tak měl pouhých 20s na nápravu. Vyhrocený konec však zvládly na výbornou a sekundy před závěrečným hvizdem rozhodčího vsítily rozhodující branku. Bakov zvítězil 9: 8.

Dále následovalo „derby“ s rivalem z našeho kraje, druhým v kraji, Březnem. V tomto zápase, díky znalosti hry soupeře, si dívky spíše vyzkoušely různé signály a prohodily si různě posty. Výsledek kontrolovaly na bezpečném odstupu 4 branek a stejně tak i utkání zakončily 10: 6.

Poté se nám představil favorit turnaje, domácí Most. Po remíze z posledního střetu s Mostem jako dorostenky, byl v kabině před zápasem optimistický duch. Do zápasu se však vstoupilo o poznání hůře a po poločase, ve kterém ze strany Bakova padla pouze jediná branka, bylo skóre nelichotivých 1: 8. V krátké pauze mezi poločasy se děvčata pokusila psychicky zvednout a do druhého poločasu vlétla s kuráží dohnat sedmi gólové manko. A jako přepínačem se vývoj otočil. Obrana začala vynášet jeden balón za druhým a útok přišel na to, jak na Mosteckou brankařku. Znenadání bylo po sedmi minutách skóre úžasných 8: 9. V tu chvíli však již docházely síly z tak vysokého nasazení a soupeř si znovu urval náskok pro sebe s výsledkem 9: 13. Přesto však to byl nádherný zápas s překvapivým zvratem a ukázkou bojovnosti.

Tymákov, z této vesničky u Plzně byl další soupeř, který na většině turnajů kde se objeví, sbírá první místa a je znám svou přesnou střelbou. Bakovský útok však do jejich obrany vlétl bez respektu a po pouhých 3 nahrávkách zde bylo vedení 1: 0, načež bohužel vcelku rychle odpověděly i soupeřky. A v takovémto duchu se nesl celý zápas, ve kterém dominovaly útoky. Touha po vítězství, ale byla na straně našich děvčat jednoznačně větší a tak doposud neporaženému soupeři uštědřily první debakl 16: 12.

Před posledním zápasem s Litvínovem již bylo nezávisle na výsledku jasné, že Bakov obsadí 2. místo na turnaji. Nasazení však zůstalo naprosto stejné jako v předchozích zápasech. Soupeř v tomto zápase překvapil, vzhledem ke kategorii žaček a přátelskému charakteru turnaje, nebývalou surovostí a povahou faulů, které byly mnohdy i za hranicí karet. Mladý „rozhodčí“ bez zkušeností si však zřejmě nechtěl komplikovat řízení utkání a veškeré tyto věci přehlížel. Zápas tedy Bakov dohrál v klidu a bez zbytečného snažení se o branku, kde hrozilo zranění. Soupeř si tak vymlátil výhru 8: 11.

Celkově tedy Bakov obsadil 2. místo hned za domácím Mostem a ukázal, že v jakékoliv sestavě je schopen konkurovat všem soupeřům. Za předvedené výkony starším žačkám patří obrovská pochvala a gratulace.

Sestava: E. Pilbauerová – M. Bartoňová (2), A. Kovářová, M. Houdková, A. Škodová, B. Vančurová – A. Balounová (17), V. Burianová (12), A. Hrubá (4), B. Špatková (17), V. Syrová
Trenér: L. Pánek, Vedoucí: G. Ďuračková