Třikrát zlato na obzoru

Házená

Jarní sezóna se teprve rozjíždí, ale již teď po druhém soutěžním kole Středočeské oblasti si hned několik bakovských házenkářských celků zajistilo konečné vítězství v kraji.

Do jarní sezóny vstupovala hned 3 bakovská družstva bez porážky s plným počtem bodů, a to starší žákyně, dorostenky a ženy.

V prvním kole 22. dubna nám byl soupeřem dívčí oddíl Března, tedy prověrka všech 3 výše zmíněných kategorií. Vstup do druhé půle sezóny se opravdu povedl. Bakovské celky přijely v plné síle a utkání na hřišti soupeře zvládly více než bravurně. Jako první se představily starší žákyně a díky poctivé zimní přípravě a úspěchům z republikových turnajů, bylo očekáváno povinné vítězství. Bakov si do poločasu vypracoval náskok 7:3, který pak v druhé půli držel a zvýšil ke konci na rozdíl 16:8.

Následovaly ženy ve velmi omlazené sestavě. Zde byl start trochu pomalejší a poločas byl „pouhých“ 10:7. Do druhé poloviny však obrana s brankařkou zabrala a pustila již jen 4 branky oproti námi vsítěných 11. Konečné vítězství tedy 20:11.

A jako poslední z výše uvedené trojice, dorostenky, si hladce poradily se soupeřem 25:14, čímž podtrhly neporazitelnost těchto 3 celků.

K úplnému vyloupení březeňské truhly s body přispěly i mladší žačky, a to vítězstvím 19:17.

29. dubna pak v Podlázkách, kvůli nedokončenému hřišti v Bakově, nás čekal soupeř ze Spojů, a to pro dorostenky a ženy.

Oba zápasy byly podobného charakteru, kdy padalo hodně gólů, to především u dorostenek (celkem 52) a oba skončily hladkým vítězstvím o 10 branek. Dorostenky přestřílely pražského soupeře vysoko 31:21 a ženy pak stejně jednoznačně zdolaly Spoje rozdílem 26:16.

Těmito výsledky si tato naše 3 družstva již nyní zajistila jisté vítězství kraje, tedy minimálně 3 zlaté pro Sokol Bakov, postup na mistrovství ČR starších žaček a dorostenek, a možnost kvalifikace o 2. ligu žen! Neznamená to však, že by děvčata nyní chtěla nějak polevit. Naopak zbylé zápasy odehrají tak, jak se na vedoucí družstvo sluší, tedy s plným nasazením a s cílem neztratit ani bod.

Z ostatních družstev pak máme ještě v ohni 3 další želízka ve hře o cenné medaile a republikové turnaje – mladší žačky a žáky a také žáky starší.

Opět to tedy vypadá na nadmíru vydařenou sezónu pro náš oddíl, který si v mládeži udržuje přední pozice již několik let po sobě.