Vydařený házenkářský podzim

Bakovská házená má za sebou podzimní sezónu a stejně jako v předchozích ročnících, i letos se můžeme pyšnit spoustou pěkných výsledků.

Co se mužské části týče, máme posbírány všechna 3 medailová umístění, a to počínaje mladšími a staršími žáky, kteří přezimují na druhých místech. Dále pak dorostenci hájící první místo a nakonec muži, jež zakončili podzim na místě třetím. 

Pokud takto předváděné výkony vydrží i do jarní části soutěže, pak se můžeme za náš oddíl těšit na účast ve všech 3 kategoriích na republikových akcích mládeže a tedy hrdou reprezentaci města.

V dívčí sekci se vedlo ještě o chlup lépe. Mladší žákyně budou přes zimu hájit krásné druhé místo, starší žačky s jednou prohrou na místě prvním a dorostenky pak také na prvním místě, zde zcela suverénně. Máme tedy i ze strany dívek výborně nakročeno pro 3 republikové turnaje, a to jednou pohár a dvakrát hned mistrovství ČR.
Velmi dobře se také představilo družstvo žen ve své druhé lize. Po několika méně či více šťastných utkáních nyní zabírají 4. příčku s velkou chutí do dalších utkání, vzhledem i k poslednímu zápasu, kdy se nám jako jedinému podařilo sebrat bod zatím neporaženým Přešticím. Pokud toto nasazení a bojovnost vydrží i do jarní sezóny, pak bude udržení v lize velmi reálné.

Zhruba v polovině dubna opět započnou jak ligová tak oblastní utkání, do té doby nás čeká mnoho přípravných turnajů, včetně povinných, kterými jsou pro mládež zimní halové poháry, pro dorostenky zimní liga mládeže a pro ligové ženy pak prestižní Český pohár.

Budeme doufat, že i v zimně budou naše družstva stejně úspěšná.

Všem hráčům a hráčkám děkujeme za předváděné výkony a držíme palce do dalších zápasů a také pevné nervy a zdraví na náročnou zimní přípravu.

L. Pánek

21.12.2018 22:11:42 | přečteno 169x | magdalena.bulirova
load