Zlaté žačky na 32. ročníku Poháru DDM Žatec

Zlaté žačky

V neděli 9. dubna vyrazily bakovské házenkářky na již tradičně první venkovní turnaj starších žaček, jakož to jarní přípravu na nadcházející sezónu. Tohoto velmi oblíbeného turnaje se letos zúčastnilo celkem 10 družstev z 3 různých oblastí. Šlo tedy o velmi rozmanitou paletu herních stylů a dovedností. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde byl systém každý s každým a následně semifinálové a finálové boje. 

Bakov měl na rozehřátí oblastního soupeře z Prahy Modřany, se kterým nebyl větší problém. Obrana se velmi rychle sehrála a soupeři nedávala mnoho šancí. V útoku si Balounová udělala spíš střelecké rozházení, když brankařce nedala nejmenší šanci na zákrok a po hladkém a klidném zápase Bakov zvítězil v poměru 12:3, což byl velmi příjemný start turnaje.

Po hodinové pauze nás čekal severočeský Most. V tomto zápase od začátku naše obrana dala jasně najevo, že se přes ni mostecké útočnice nemají šanci probít. Náhodné pokusy z dálky a krajů likvidovala Pilbauerová v brance, a tak se podařilo soupeřům vsítit jen jeden šťastný gól. Oproti tomu naše útočnice celkem bez odporu obrany nebo brankařky přidávali branku za brankou, až se po 18 minutách ukončil zápas na rozdílu 11:1.

Po další hodině byl připraven druhý severočeský soupeř – SK Chomutov NH. Tým na první pohled budil svou výškou respekt, ovšem naše dívky pokračovaly v klidném tempu hry bez menšího stresu. Soupeřkám se sice díky výškové převaze dařily náhodné góly přes naši jinak perfektně šlapající obranu, naštěstí naše útočnice udržely strojově krásnou hru a upravily skóre v náš prospěch až na dostačujících 7:5.

Posledním soupeřem ve skupině nám byl opět oblastní zástupce – Stará Huť, složená převážně z mladších žaček. Na dokonale rozjetou obranu dirigovanou kapitánkou Kovářovou z pozice beka, neměla hra Huti šanci na úspěch a prošlé střely si s klidem pohlídala brankařka. Vpředu pak proti výrazně menší obraně náš útok pošetřil síly, a i přes preferenci střelby dolů, vzhledem k nízké brankařce skončil stav na hezkých 9:0 pro Bakov a tím jasný postup do semifinále z 1. místa.

Soupeřem do semifinále, který skončil na 2. místě v druhé skupině, bylo Březno. Aktuálně druhé družstvo ve Středočeském kraji hned za námi. Soupeř využil hned ze začátku výšku levoruké útočnice a vstřelil rychlé góly, než se naše obrana přizpůsobila a opět zavřela bránu. Soupeřova obrana zvolila taktiku osobního bránění jedné ze střelkyň – Balounové, což zpočátku v kombinaci s rychlými a agresivními minifauly zbytku obrany, náš útok rozhodilo. Po chvíli již však vzala hru na sebe druhá střelkyně – Burianová a stav dorovnala. Následně už se celý útok přizpůsobil a obranná koncepce Března se začala rozpadat. Bakov tak v posledních minutách již vybojoval vítězství o 2 branky na 7:5, což znamenalo postup do finále.

V posledním a tedy finálovém zápase se tedy setkala naše děvčata s domácím Žatcem. Tady šlo již o zajímavé a vyrovnané utkání plné hezkých momentů. Byly vidět jak krásné obranné zákroky, tak nečekané brankařské zákroky. Oba útoky pak také předváděly zajímavé kombinace, líbivé střely a dravé individuální prosazení, především z rukou Burianové, která neúnavně střelecky i herně vedla útočné tažení. Po velmi dramatickém konci udržel zkušený bakovský útok na polovině soupeře balón až do konečného hvizdu za stavu 9:8.

Bakovské starší žačky tedy prolétly turnajem bez jediné prohry a urvaly pro sebe první místo a s tím i zlaté medaile.

Individuální ocenění získala E. Pilbauerová jako nejlepší brankařka a A. Kovářová, jako 2. nejlepší obránce turnaje.

Velké díky patří nejen děvčatům za předvedený nekompromisní a vyrovnaný výkon a perfektní reprezentaci oddílu a tedy i města, ale také pořadatelům turnaje, především Igoru Tučákovi za velmi dobře zorganizovanou akci, bohaté ceny a příjemné prostředí.

Sestava: Pilbauerová – Kovářová (K), Vančurová, Domácí – Balounová (22), Burianová (22), Syrová (3), Turjaková (6), Hrubá (2)

Trenér: Pánek, Maršík
Vedoucí: Ďuračková

L. Pánek

Zlaté žačky na 32. ročníku Poháru DDM Žatec

Zlaté žačky

Zlaté žačky

 
 
15.5.2017 15:33:59 | přečteno 426x | magdalena.bulirova
load