Bakovští šachisté na Mistrovství ČR

šachy

Šachisté Sokola Bakov hráli o víkendu (4. - 5.9.2021) v Teplicích Mistrovství České republiky v bleskovém a rapid šachu.

I když v týmu neměli papírově 3 nejsilnější hráče oddílu, předvedli velmi solidní výkon. Družstvo ve složení Vláďa Křivánek, Mihail Jordanov (jako hosté se museli střídat), Petr Hulín, Martin Richter a Šimon Šťastný velmi úspěšně reprezentovalo.

V sobotním bleskovém turnaji doplatilo na trochu nesmyslný systém na 15 kol při 28 účastnících. Po 13. kole, po kterém by turnaj normálně končil, bylo na skvělém 8. místě, v posledních dvou přidaných kolech obdrželo druhý nasazený celek Turnov A a následně dalšího favorita, Moravskou Slavii B. Oba zápasy se prohrály a Bakov tak skončil na 20. místě, když jediná výhra ho dělila od první desítky. Výborně zahrál Jordanov, který získal 7 z 10 i Křivánek - 2,5 z 5. Richter, Hulín i Šťastný odehráli svůj standard. Velká pochvala pro Šimona, který bojoval, i když bleskovky nejsou jeho šálek čaje.

Společná večeře i s Vláďovou rodinou byla velice příjemná a půlnoční návrat byl tak akorát, abychom i v neděli mohli předvádět rozumné šachy.

V neděli dobrý výkon v rapidu pokračoval, poráželi jsme papírově slabší a brali těm silnějším, když ne vítězstvím, tak alespoň remízou. Za zmínku stojí např. výhra nad Teplicemi A nebo remíza s Unichessem A či Turnovem C. Konečné 15. místo opět ovlivnilo poslední kolo, zápas s Kladnem, který se nám snad jako jediný opravdu nepovedl. Přesto je 15. místo z 31 účastníků krásný výsledek.

O vyrovnanosti svědčí i to, že bod navíc by stačil na 11. místo, a výhra v posledním kole by nás posunula dokonce na 8. příčku. Opět výborně zahráli na první šachovnici Mihail 3 ze 6 a Vláďa 1,5 ze 2 partií, dařilo se i Martinovi 5,5 z 8.

Odjíždělo se s tím, že hlavní není umístění (ve 4. místo z loňského roku jsme v této sestavě doufat nemohli), ale oba dny turnaje si užít a to se povedlo.

Více podrobností na http://chess-results.com.

Jaroslav Záhorbenský

15.9.2021 17:06:03 | přečteno 155x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load