Dohrávky šachistů

Šachy

Šachisté Sokola Bakov po nucené "coronové" pauze dohrávali své soutěže formou dvoukol v jednom víkendu.

Nejdříve Bé tým 13. +14. 6. Krajský přebor, když v předposledním kole ještě bojoval o druhé postupové místo, ale nevyšlo to - prohrál s pozdějším vítězem Klubem šachistů Říčany 1925 B 3:5. Poslední kolo tedy již nemohlo nic napravit a tak se dohrálo hned další den smírem 4:4 s JOLY Lysou nad Labem D. Béčko tedy skončilo čtvrté (zatím jeho nejlepší výsledek v KP), druhý a také postupující do 2. ligy skončil poprvé ve své historii DDM Sokol Nymburk.

Á tým dohrával za 14. dní potom o víkendu 27. a 28. 6. a na druhém místě se ztrátou pouhého 1. bodu čekal na zaváhání prvních Říčan. Nejprve v sobotu "povinně" zvítězil v Praze u poslední TJ Kobylisy 6:2, aby v neděli remizoval doma s JOLY Lysou C 4:4.

Klub Šachistů Říčan 1925 nezaváhal, 2x vyhrál a tak i jeho Áčko postupuje do 1. ligy! Sokol Bakov A tedy skončil na druhém místě (též jeho nejlepší umístění), třetí byl ŠK Zikuda Turnov C.