Prosincové turnaje v šachu

šachy

Ve čtvrtém kole 2. české ligy stihli ještě vloni 14. 12. šachisté Sokola Bakov odehrát doma zápas s Mostem A a prohráli nejtěsněji 3,5:4,5, když zbytečně selhaly první 2 šachovnice.

Více na http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1354.

Na Štěpána pak uspořádali svůj tradiční turnaj v bleskovém šachu v Nové vsi v restauraci U Čonků, kterého se tentokrát zúčastnilo 19 hráčů. Poprvé v historii se podařilo zvítězit domácímu dlouholetému matadoru Imrichu Rigovi, který nasbíral stejně jako druhý v pořadí Jarda Záhorbenský shodný počet bodů i první dvě pomocná kritéria, třetí měl však lepší! Třetí byl spřátelený Václav Lochman ze Šachklubu města Dobrovice, čtvrtý Josef Šmejkal z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a pátý Peter Baran z TJ Neratovice, více včetně fotogalerie na http://www.sachy-bakov.cz/?page_id=13.

Nakonec ještě 27. 12. 2014 se dva borci Pavel Mudra a Jarda Záhorbenský zúčastnili silného turnaje v bleskovém šachu v Libštátu u Lomnice nad Popelkou, který hrálo 65 šachistů, kde se oba neztratili a kvalifikovali se ze základních skupin do finále A, kde Pavel skončil těsně třetí a Jarda sedmý. Zvítězil specialista na tento nejrychlejší druh šachů Jaroslav Flašar z Jiskry Hořice, druhý byl Petr Tázlar z ŠK AD Jičín.

Jaroslav Záhorbenský

12.1.2015 10:51:12 | přečteno 545x | magdalena.bulirova
Štítky: facebook
 
load