Sokola Bakov A v 2. lize i B týmu v Krajském přeboru odehráli 8. a 9. kolo soutěží

šachy

Áčko nejdříve zabojovalo v Praze a s favorizovanou Pankrácí vyhrálo 4,5:3,5 a pak doma poprvé poznalo hořkost porážky od Lysé nad Labem C 3:5. Béčko v oslabené sestavě podlehlo v Mladé Boleslavi jeho Bé týmu 2,5:5,5 a pak porazilo doma Říčany C 5:3.

Tím si oba zajistili již 2. kola před koncem setrvání ve svých soutěžích. Vše podstatné jako obvykle na https://www.chess.cz/souteze/vyber-kraje/.

Jejich hráči se 2. 3. zúčastnili již 14. ročníku otevřeného šachového turnaje Dobrovický rapid Tereos TTD a.s. - open Grand Prix ČR, který hrálo 126 (!?) šachistů z celé ČR. Jarda Záhorbenský jako 15. nasazený skončil jedenáctý, Jirkovi Pánovi se tak nedařilo a skončil sto osmnáctý. Zvítězil první nasazený Vojtěch Plát z ŠK Lysá nad Labem, druhý byl Vojtěch Zwardoň z Beskydské šachové školy z. s. a třetí Martin Červený z ŠK Duras BVK. Veškeré podrobnosti jsou na http://chess-results.com/tnr407120.aspx?lan=5.