Vánoční turnaj šachistů

šachy

Šachisté Sokola Bakov v posledním loňském kole 11. 12. doma přivítali Bartoš Unichess Praha "B" a byl to souboj dvou zatím stoprocentních týmů!

Nejdříve to vypadalo, že bude pokračovat spanilá bakovská jízda, ale v závěru utkání se hned 3 partie zlomily ve prospěch hostů a tak se skóre ustálilo na prohře 3:5. Tabulka se všemi podrobnostmi je na http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1660.

Na Druhý svátek vánoční, na Štěpána jsme pak uspořádali 26. 12. svůj tradiční, již 20. ročník Vánočního turnaje v bleskovém šachu v bakovské Restauraci Beseda, kterého se tentokrát zúčastnilo 28 hráčů, když krom z Mladoboleslavska přijeli přátelé z Prahy, Neratovic i Turnova. Podařilo se zvítězit Martinu Řehořkovi z Unichessu Praha/Mladá Boleslav, druhý byl Zdeněk Maršálek ze Zikudy Turnov a třetí skončil domácí Jarda Záhorbenský. Více včetně fotogalerie najdete na http://www.sachy-bakov.cz/vanocni-turnaj-v-bleskovem- sachu.

Poté se ještě zúčastnili 29. 12. 29. ročníku velkého bleskového turnaje v Libštátě, kde se výborně prezentoval náš nejlepší hráč Pavel Mudra, když dokázal v 58členném poli hráčů zvítězit! Druhý byl Jakub Šafařík z TJ Slávie Hradec Králové a třetí Jaroslav Flašar z TJ Hořice, více na http://sachy.org/wp-content/uploads/2017/01/Libstat_2016-vysledky.pdf.

Jaroslav Záhorbenský

13.1.2017 21:20:25 | přečteno 521x | magdalena.bulirova
load