Další úspěch gardy

fotbal

SK Bakov

Letošního turnaje starých gard v Mnichově Hradišti se zúčastnilo oproti předchozím ročníkům pouze 6 mužstev. Dva týmy byli domácí - Mnichovohradišťská SG a Team SS. Další byly z Přepeř u Turnova, Sobotky, Dolního Bousova a samozřejmě naše bakovská garda ověnčená vítězstvím z minulého turnaje v Železném Brodě. Pořadatel měl přislíbenou účast ještě Nymburka. Ten se však na poslední chvíli odhlásil. Hrálo se na dva desetiminutové poločasy spravedlivým systémem "každý s každým".

Náš tým otevřel zápasem s domácí starou gardou turnaj. Po hattricku Vladimíra Sedláčka jsme si mohli zapsat do tabulky ihned příjemné vítězství 3:0. Další zápas měl více prověřit naši obranu. Čekal nás favorit turnaje, mnichovohradišťský Team SS. Průběh i výsledek potvrdil vyrovnanost týmů. V náš prospěch rozhodla krásná akce na jeden dotek a na jejímž konci byl nemýlící se Olda Bareš.

Po této výhře jsme byli rázem pasováni na vítěze turnaje. To ovšem bylo předčasné. Čekalo nás mužstvo z Přepeř, složené z bývalých fotbalistů hrajících v minulosti vyšší soutěže za Turnov či Pěnčín. Věkově i váhově byli na tom podstatně hůře jak my, ale s balonem to uměli.
Jejich vyrovnané čtyřky hráčů se však museli převážně bránit naší ofenzívní hře. Bohužel úspěšně. Po změně stran ve 13. minutě během dobývání naší branky došlo ke kontaktu jejich útočníka s naším brankařem. Po zásahu lokty se Lehký poroučel k zemi a následná střela snadno pronikla do branky. Marné byly reklamace u rozhodčího. Prostě nic neviděl - a stav 0:1 byl potvrzen. Sice bylo dost času na otočení výsledku. Ale v hlavách usazené vzpomínky na předchozí nevyužité šance a pocit nespravedlnosti snižovaly aktivitu a koncentraci. Po dalších dvou gólech jsme museli přijmout porážku 0:3. Poté se Přepeře staly novými favority na turnajové vítězství. V dalším zápase s Dolním Bousovem jsme opět zaváhali. Čtvrtá branka Vladimíra Sedláčka v turnaji zůstala v tomto souboji osamocená a po gólové hlavičce Karna se musel kopat penaltový rozstřel. V těch jsme byli lepší. Sedláček, Resl i Bláha dali a připsali jsme si 2 body. Tato ztráta bodu nám zkomplikovala boj o druhé místo. V následném utkání mezi Team SS a neporaženými Přepeřemi se hrálo o moc. V případě úspěchu domácích bychom byli odsunuti až na třetí místo. A také po většinu utkání vedli - dokonce 2:0! Jenže Přepeře se nevzdaly a vyrovnaly. V penaltách zvítězily a upevnily si tak první místo.

V posledním našem vystoupení byla Sobotka snadným soustem. Po výhře 8:0 jsme mohli slavit další turnajový úspěch. V tomto zápase si připsal pátý gól obránce Vladimír Sedláček a stal se tak nejlepším střelcem turnaje.


SESTAVA: Lehký - Chromý, Sedláček, Korbář, Bernard - Resl, Bareš, Bláha, Smutný 

VÝSLEDKY:

  • Bakov - SG MSK 3:0
  • Bakov - Team SS 1:0
  • Bakov - Přepeře 0:3
  • Bakov - Dolní Bousov 2:1 po penaltách
  • Bakov - Sobotka 8:0

CELKOVÉ POŘADÍ:

1.

Přepeře

18

:

3

14

2.

SG Bakov

13

:

4

11

3.

Team SS

13

:

10

10

4.

Sobotka 

7

:

17

5

5.

D. Bousov

6

:

13

4

6.

SG MSK

8

:

18

1

Lukáš Bláha

13.2.2013 19:12:01 | přečteno 705x | magdalena.bulirova
load