Bakovský klub Bike and Ski Bakajda vychovává reprezentanty

B&S Bakajda

Přípravy 9. ročníku populárního závodu horských kol Pohár města Bakova jsou v plném proudu.

Závodní sezóna bakovského cyklistického klubu Bike and Ski Bakajda je nyní uprostřed léta v plném proudu. Dospělí závodníci se v její první polovině zaměřili na tradiční akce v blízkém okolí.

Třetí květnovou neděli to byl stále oblíbenější cyklomaraton Bezdězská 50, ne jejíž start se postavilo celkem 6 členů bakovské formace. Nejlepší výsledek ve velmi silné konkurenci více než 600 bikerů zaznamenal letos Jan Kysela, který obsadil velmi pěkné 33. místo. Výborně si vedl i Vašek Brzobohatý, který obsadil celkově 34. místo, přičemž v kategorii juniorů mu patřila 2. příčka.

Poslední červnový víkend vyrazili členové Bike and Ski Bakajda do legendárního triatlonu Dřevěný muž, konající se tradičně v nedalekých Příhrazích. Zde na trati 800m plavání, 105km kolo a 12 km běh dosáhl nejlepšího výsledku Jan Kysela, který obsadil 14 místo v rekordní konkurenci 148 borců. Pozoruhodný je výkon Vaška Brzobohatého, který ve svých 16 letech obsadil 17. místo mezi dospělými závodníky. Další členové BSB dosáhl těchto umístění: Oldřich Kysela 55. místo, Dušan Šimon 79. místo.

Vedle dospělých závodníků se Bike and Ski Bakajda již několik let věnuje podpoře mladých závodníků.

Tato dlouholetá podpora přinesla v letošním roce své ovoce. Dva maldí sportovci, kteří oblékají nebo v ještě v nedávné době oblékali dres Bike and Ski Bakajda, byli v této závodní sezoně ve svých disciplínmách nominování do reprezentace České republiky!

Jakub Šulc, dlouholetý člen bakovské formace, kteý letos závodí v barvách týmu Kola-bbm.cz, si svými výkony v disciplíně cross country horských kol v letošní a loňské sezoně vybojoval nominaci do reprezentace ČR pro závod Světového poháru v Novém Měste na Moravě. Třetí květnový víkend se ve známém novoměstském sporovním areálu postavil na start závodu s fantastickou atmosférou a v obrovské konkurenci nejlepších 120 juniorů z 30 zemí celého světa vybojoval 70. místo.

Vynikající sezonu zažívá Vašek Brzobohatý. Tento všestranný sporotvec, kteý se blýskl i vynikajícím výkonem v Bakovské běžeckém půlmaratonu, se letos specializuje na sportovní odvětví, pro které má zřejmě ty nejlepší předpoklady. Je jím terénní triatlon neboli X-tera. Disciplína je obdobou olympijského triatlonu s tím rozdílem, že silniční kolo je nahrazeno horským a tomu odpovídá i charakter trati. Vaškova sezona začala již v lednu, kdy se zúčastnil tří závodů Českého poháru v zimním triatlonu. V prvních dvou závodech zvítězil, z mistrovství ČR si přivezl bronzovou medaili a v celkové klasifikaci Českého poháru v zimním triatlonu obsadil 1. místo!

V hlavní části sezoy se soustředil na závody Českého poháru v terénním triatlonu – Xteře. V dosavadních třech uskutečněných závodech této nejvyšší české série obsadil Vašek vždy 3. místo a stejná příčka mu patří i vprůběžném hodnocení poháru v kategorii dorostu. Bronzovou medaili si přivezl i z Mistrovství ČR, které se konalo zároveň jako Evropský pohár v Přední Výtoni na Lipně. Závodu se zúčastnila i řada zvučných jmen evropského triatlonu. Závod byl velmi náročný a po dobrém výkonu Vašek skončil mezi dorostenci na 3. místě. V Evropském poháru kategorii dorostu nemají a tak se počítal jako junior a v této kategorii skončil na 4. místě.

Všechny tyto vynikající výsledky vyústily v obrovský úspěch mladého bakovského závodníka, kterým je bezesporu nominace do reprezentačního týmu ČR pro mistrovství světa v terénním triatlonu, které se koná 16. srpna 2014 v nedaleké německé Žitavě. Gratulujeme!

V dresu bakovského klubu závodí i další mladí závodníci.

Radim Zeman (10let) se zaměřuje na závody Dětského MTB Spinfit Cupu a po pěti odjetých závodech tohoto osmidílného seriálu je zatím na průběžném 7. místě v kategorii do 10 let, když nejlepšího výsledku dosáhl na závodě v Doksech, kde obsadil 3. místo.

David Šulc (12let) se rovněž systematicky účastní Spinfit Cupu a je průběžně na 4. místě v kategorii mladší žáci. Dále se účastní seriálu Peklo severu, kde se mu podařilo dosáhnout již dvou vítězství, přičemž nejvíce si cení 1. místa v náročné časovce na vrchol Jedlová. David dále letos opět pravidelně objíždí závody nejvyšší české série – Českého poháru. Závodí na velmi obtížných tratích v kategorii starších žáků, tedy s chlapci až o 2 roky staršími. V silné konkurenci, kdy se na start jednotlivých závodů staví až 60 mladých bikerů, mu po čtyřech závodech patří průběžné 39. místo.

Všichni mladí závodníci a zejména dospělí členové oddílu Bike and Ski Bakajda se usilovně připravují na bakovský vrchol sezony - již 

9. ročník závodu Emerge Česká pojišťovna Pohár města Bakova nad Jizerou

který se letos uskuteční ve dnech 5. - 6. září 2014.

Pořadatelé se chtějí držet osvědčeného scénáře a připravit pro všechny sportovce a jejich příznivce celodenní bohatý program, jehož základem samozřejmě zůstávají XCO závody pro všechny věkové kategorie od 1 do 18 roků.

Vedle samotného závodění se nejmenší špunti (a jejich rodiče) mohou těšit na řadu doprovodných atrakcí i aktivit cyklistického i necyklistického charakteru jako je pohádkové putování, kreslení nebo třeba skákací hrad. Pro ty zkušenější připravíme i něco napínavějšího a trochu adrenalinového. Dětem budou i letos radit s bikovou technikou přední čeští rideři nedávné minulosti.

Opět můžete počítat s tím, že během dne zařadíme setkání s velmi zajímavou sportovní osobností, tentokrát z necyklistického světa.

 Vedle XCO závodu jednotlivců pro všechny kategorie budou opět na programu stále oblíbenější štafety. Loňská novinka – zařazení rodiče do štafety mladší kategorie - se dle ohlasů závodníků jednoznačně osvědčila a tak milí rodičové trénujte a chystejte se na toto klání! To však není jediná příležitost pro dospělé závodníky, aby mezi sebou změřili síly. I v tomto roce zařadíme na páteční podvečer XCO závod dospělých (ročníky 1995 a starší).

Na loni úplně novou startovní rampu se letos opět postaví všichni, kteří se zúčastní závodu ve sprintu – eliminátoru, který samozřejmě bude součástí programu i letos.

Novinkou pro letošní rok je soutěž „Cykloškola roku“. Je vyhlášena pro všechny základní školy, které se budou chtít zúčastnit. „Cykloškolou roku“ se stane ta, ze které se postaví na start nejvíce závodníků. Pravidla zašleme ředitelům okolních škol a budou brzy zveřejněna na tomto webu. Žáci vítězné školy se mohou těšit na opravdu zajímavou odměnu!

Závod je i letos po loňské premiéře součásti MTB seriálu Spinfit Cup.

Tento největší sportovní podnik v našem městě se nadále těší přízni vedení města Bakova nad Jizerou a mnoha velkorysých sponzorů, za což jim samozřejmě patří poděkování! Především díky této podpoře můžete i letos počítat s bohatou tombolou a hodnotnými cenami pro nejlepší závodníky v každé kategorie. Medaile a poháry pro ty úplně nej jsou samozřejmostí!

Opět bude vyhlášen nelepší bakovák - Mistr Bakova ve většině věkových kategorií.

V nejstarších kategoriích chtějí pořadatelé přilákat, stejně jako v celé dosavadní historii závodu, pokud možno opravdovou českou špičku v těchto kategoriích. Mnozí ze závodníků, kteří se bakovského závodu účastní již od téměř prvních ročníků, jsou dnes reprezentanty ČR v kategoriích juniorů nebo vyšších.

Bikerky a bikeři, příznivci sportu, zapište si do notýsků víkend 5. - 6. září. Těšíme se na vás v bakovském volnočasovém areálu!

Podrobné informace na: www.poharbakova.cz

Za tým pořadatelů

Petr Šulc

Bakovský klub B&S Bakajda

B&S Bakajda

B&S Bakajda

 
B&S Bakajda

B&S Bakajda

 
B&S Bakajda

B&S Bakajda

 
B&S Bakajda

B&S Bakajda

 
B&S Bakajda

B&S Bakajda

 
 
6.8.2014 15:12:19 | přečteno 1796x | magdalena.bulirova
load