Dívčí házené vládne Bakov

starší žačky (Bakov - Spoje)

Po velmi zdařilé podzimní části, kde dívky obsadily první příčky ve třech ze čtyř kategorií a po povedené zimní přípravě plné kvalitních přípravných turnajů se bakovské dívky vrhly do jarních zápasů udržet si první a tedy postupová místa na mistrovství ČR, případně ligovou soutěž. 

Ženy, které již přes 30 utkání drží neporazitelnost a mají namířeno do ligy, vstoupily do jarní sezony opět vítězně a v prvním zápase zdolaly svého herního souseda Podlázky poměrem 23:15. Na další zápasy letěly Bakovské sokolice k dalšímu sousednímu družstvu, a to Březnu. Zde sehrály hned dvě utkání proti místním družstvům A a B. Proti Březnu B bakovské ženy spíše kontrolovaly výsledek a šetřily síly na důležitější zápas, přesto zvítězily pěkným výsledkem 23:14. V druhém zápase, kdy některé dívky byly již značně unavené, neboť pro dorostenecké hráčky se jednalo o třetí zápas v kuse, jsme nastoupili proti lepšímu soupeři Březnu A. Zápas se střídal nahoru a dolů ve výkonech útoků avšak v závěru se zadařilo našim útočnicím a Bakov vyhrál 18:11. V zatím posledním zápase jsme hostili družstvo spojů, které bylo jediné, kdo by mohl Bakovskou 1. příčku ještě teoreticky ohrozit. Zápas za chladného počasí byl od začátku velmi vyrovnaný a nepodařilo se nám získat větší náskok. V těsném konci však bakovské ženy podržely výsledek a skóre 14:13 Bakovu zajistilo již jasné první místo.

Starší žačky, byly po podzimu na děleném 1. místě s družstvem Čakovic. Cílem tedy bylo vyhrát všechny zápasy a dostat se na mistrovství ČR v Chropyni. V prvním kole s družstvem Března se jednalo spíše o tréninkový zápas vzhledem k věkovému rozdílu a tak naše dívky zvítězily povinně 31:12. Ve stejném kole družstvo Čakovic body ztratilo, tak jsme se dostali na samostatné 1. místo. V dalším kole nás měl čekat těžší soupeř Spoje. V zimním poháru jsme s nimi hráli velmi vyrovnaně, a tak vzhledem k velké marodce v našich řadách, byl očekáván těžký zápas. Zde se však ukázalo nasazení a výborná zimní příprava bakovských žaček, které smázly spojské hráčky nekompromisně 20:10 a daly tak jasně najevo, že míří ke zlatu.

Mladší žačky stihly zatím pouze zápasy s Březnem. Zde za zmínku stojí pouze zápas proti mladším žačkám A neboť jejich B -družstvo je věkově nesrovnatelné. Proti Březnu A sehrály svůj zápas na konci velmi dlouhého a horkého dne a většina z hráček už za sebou měla 1 a více zápasů a některé z hráček byly zraněny či měly zdravotní potíže z tepla. Přesto vlétly do zápasu s odhodláním vyhrát a zajistit si tak Mistrovství ČR. A přesto, že zápas byl z důvodů četných zranění vyrovnaný, zvítězily bakovské dívky poměrem 9:7 a jsou tak prvním jistým účastníkem mistrovství ČR, které bude v Přešticích.

Všem patří obrovské díky za předváděné výkony a přání stejných a i lepších výsledků v dalších zápasech.

Trenér Luboš Pánek

Dívčí házené vládne Bakov

ženy (Bakov - Spoje)

ženy (Bakov - Spoje)

 
starší žačky (Bakov - Spoje)

starší žačky (Bakov - Spoje)

 
 
16.5.2014 13:43:14 | přečteno 956x | magdalena.bulirova
load