Fakta a mýty o TK Rytmus Bakov nad Jizerou

Už je tomu téměř rok, kdy se prostřednictvím Bakovska začaly na veřejnosti objevovat zprávy, které poškozují náš taneční klub Rytmus.
Jejich šiřitelem je bohužel jedna jediná postava, a to pan Luboš Brodský, „bakovský patriot“ – jak se sám nazývá, který byl jedním ze zakládajících členů TK Rytmus v roce 1998, ke kterým patřili manželé Šléglovi, Šebestiánovi, Mazurovi, Marešovi, Radek a Miroslav Ježkovi, všichni ti, kteří nebyli spokojeni s úrovní tance v Mladé Boleslavi a snažili se pozdvihnout tanec na vyšší úroveň. Mezi tehdejší členy patřila i dcera Brodských – Lenka, která se věnovala soutěžnímu tanci pouze do roku 2005, stejně tak jako Radek Ježek a většina původních členů. V této době, po neshodách s vedením TK, opustil taneční klub i pan Brodský. Dle svých slov odešel sám, protože „s lidmi zahleděnými do sebe a jen do svých dětí, bych už stejně nikdy nemohl dál spolupracovat“. (Bakovsko, červenec–srpen 2013, s. 7) Od té doby o něm v souvislosti s klubem nikdo neslyšel. Až poslední rok začal dělat problémy současným členům klubu svými jedovatými řečmi, které ale nejsou pravdivé. A z neznámých důvodů pan Brodský bombarduje již od minulého jara vedení obce a místní média články a stížnostmi a vědomě tím poškozuje taneční klub.
Neustále se obrací k minulosti, kdy byla členská základna širší, než je dnes. Ano, dnes je párů v tanečním klubu méně, ale žádný klub v České republice (ani ty nejslavnější jako TK Heller či Madat Praha) nemají dnes tak širokou základnu členů jako dříve. Je to dáno demografickým vývojem a samozřejmě také finanční krizí, jež začala v roce 2009. To už ale pan Brodský v klubu dávno nepůsobil a ani se nikdy nesnažil nijak rozšiřovat její členskou základnu. Při zakládání klubu, který měl být hlavně pro „Bakováky“, byl v klubu jediný bakovský člen – Lenka Brodská. Všichni členové byli buď z Mladé Boleslavi, nebo okolí. Na fotce z červnového Bakovska (s. 10) můžete vidět členy klubu, kteří do Bakova nad Jizerou dojížděli i z Benátek nad Jizerou – Ondřej Vraník, nebo Dobrovice – Pavel Mareš a Vendula Reinbergerová. Ve stanovách TK z roku 2003 se dokonce píše, že „činnost klubu navazuje na tradici zájmové umělecké činnosti v oblasti společenského tance v okrese Mladá Boleslav“. Nikoliv pouze v Bakově nad Jizerou! Tudíž se počítalo s tím, že do klubu budou dojíždět i tanečníci z blízkého okolí. Pan Brodský dále uvádí (Bakovsko, červen 2013, s. 10), že v roce 2001 bylo členem 34 tanečníků přímo z Bakova nad Jizerou. Podle evidence pro rok 2001 TK registroval Bakováky pouze 2 (Brodská, Mocová), ostatní Bakováci byli vedeni pod hlavičkou Tanečního studia manželů Stinkových, kteří po úspěšném náboru v roce 1999, 2000 přivedli na taneční parket dvě desítky dětských tanečníků ve věku 6 až 7 let, a také tanečníky z řad absolventů tanečních. Pod jejich pečlivým vedením někteří tanečníci během dvou let již reprezentovali TK a mnozí reprezentují dodnes – Vít Domorád, Tomáš Turek, Radim Bobek, Adam Zítka, Anna Štučková, Michaela Ročejdlová … Proč tedy „bakovský patriot“ ničí zázemí fungujícího tanečního klubu bakovské mládeži a zároveň vzpomíná velkolepou akcí na 15. výročí tance v Bakově nad Jizerou, když původní taneční parta se tanci již několik let nevěnuje? Kde je vděk současné reprezentaci, která dosahuje stále výborné úrovně (viz články TK v Bakovsku) bez jakékoliv intervence pana Brodského?!
Tým TK Rytmus