I s králíky lze získat titul

Mistr ČR 2014

5. a 6. září tohoto roku proběhl již 44. ročník celostátní výstavy mladých králíků a 6. ročník celostátní výstavy mladé drůbeže.  

Tato společná CV je pořádána Českým svazem chovatelů pravidelně každý rok v září.

V současné době je snahou pořádat tuto vrcholnou akci střídavě jeden rok v Čechách a druhý rok na Moravě. Letošní ročník se uskutečnil v Litovli a z okresu Mladá Boleslav se této CV zúčastnilo 9 chovatelů, kteří vystavili celkem 65 ks králíků, drůbež jsme bohužel nevystavili žádnou. Ze ZO Bakov nad Jizerou jsem se uvedené akce zúčastnil sám. Vystavil jsem dvě čtyřčlenné kolekce králíků plemene „Meklenburský strakáč černý“ a jednu čtyřčlennou kolekci plemene „Aljaška“. Na celé výstavě bylo vystaveno 2517 ks králíků a 629 ks drůbeže od 472 chovatelů z celé ČR. 148 ks králíků a 57 ks drůbeže bylo od mladých chovatelů.

Nejlépe ohodnocená zvířata byla odměněna vítěznými cenami a poháry. Jelikož jedna z mých kolekcí „MSč“ dosáhla nejlepšího hodnocení (377b) v tomto plemeni, získal jsem na tyto králíky výstavní titul „MISTR ČR“. Druhá kolekce obdržela o 1, 5 bodu méně a kolekce Aljašek dosáhla druhého nejlepšího hodnocení (379b) ve svém plemeni. Ostatní chovatelé z Mladoboleslavska sice žádné vítězné ceny neobdrželi, ale i tak byla jejich předvedená zvířata na velmi dobré úrovni.

V říjnu nás čeká okresní výstava v Dobrovici a v listopadu pak všeobecná celostátní výstava drobného zvířectva v Lysé nad Labem.

Chovu zdar

Petr Cach – předseda ZO ČSCH Bakov nad Jizerou

Mistrovský titul

Mistr ČR 2014

Mistr ČR 2014

 
 
11.10.2014 11:41:53 | přečteno 816x | magdalena.bulirova
load