Jak si vedou bakovští tenisté

Petr Koukal, Vojtěch Ježek

Léto je v plném proudu a tenisová sezóna jakbysmet. Tenisté povětšinou trénují, aby svou formu zužitkovali na letních turnajích. Tak se činí i u nás v Bakově.  

Koncem června všem skončila dvouměsíční fáze sezony, kdy probíhaly mistráky družstev. Dospělí letos bohužel neudrželi pozice ve II. třídě, a tak si příští rok zahrají III. středočeskou třídu. Družstvo starších žáků, s Natálií Czepielovou a Natálií Homolovou, doplněné chlapci z tenisové přípravky, pod vedením Daniela Zemanoviče vybojovalo ve III. třídě čtvrté místo z osmi družstev, což bylo milé překvapení. Hráči Roman Hašek a Petr Koukal hostovali letos ve středočeské lize starších žáků za družstva Benátek, resp. Neratovic. Petr Koukal pak ještě ve středočeské lize dorostu v družstvu Českého Brodu. Bakovskému družstvu mladších žáků, kde hráči s výjimkou N. Homolové sbírali teprve zkušenosti, se nepodařilo vyhrát žádné utkání a skončilo ve III. třídě na poslední deváté příčce.

Od začátku prázdnin se naši hráči tuží na turnajích jednotlivců. Muži začali turnajem na domácích bakovských kurtech 5. -6. července. Jan Knápek a Jaroslav Honc se probojovali ve dvouhře do čtvrtfinále. J. Honc pak přidal ještě finálovou účast ve čtyřhře společně s Davidem Kopeckým z Mělníka, když finále prohráli těstě ve třech setech s Martinem Bonhardem a Michalem Svobodou z Mladé Boleslavi. Michal Náhoda prohrál v prvním kole s pozdějším vítězem M. Bonhardem.

Historického úspěchu dosáhl tenisový oddíl dvojnásobnou účastí na mistrovství České republiky starších žáků v Jablonci n. N. 28. -29. července díky Petru Koukalovi a Romanu Haškovi. Účast na turnaji, určeném jen pro 48 hráčů, není samozřejmostí a je podmíněna nominací Středočeského tenisového svazu. Petr Koukal svedl v prvním kole dvouhry dvouhodinovou bitvu s „černým koněm“ turnaje Jiřím Lehečkou (Severočeská tenisová o. s. ), kterou prohrál 4:6, 6:3, 3:6. Prohra zamrzí zvlášť v souvislosti, že jeho přemožitel se pak probojoval až do semifinále celého turnaje. Ve čtyřhře si Petr spravil chuť, když spolu s Vojtěchem Ježkem (I. ČLTK Praha) porazili dvojici Jan Pleva (Severočeská tenisová o. s. ), Max Hegenbart (TŠ Lucie Hradecká) 7:6, 6:3. Ve druhém kole těsně prohráli s třetím nasazeným párem David Kovařík, Jan Marančák (oba Agrofert Prostějov) 4:6, 6:2, 0:1.

Roman Hašek v prvním kole podlehl Vojtěchu Podzemnému (TK Slavia Orlová) 3:6, 1:6. Ve čtyřhře nestačili společně s Jaromírem Jirákem (Tesla Pardubice) na druhý nasazený pár Martin Kraus, Matěj Pánik (oba TK Sparta Praha) 3:6, 1:6. Soupeři se následně probili až do finále a Matěj Pánik se nakonec stal novopečeným mistrem ČR ve dvouhře.

Během předchozích týdnů přidal ještě Petr Koukal v kategorii starších žáků několik zajímavých výsledků. Ve středočeském přeboru v Tachlovicích se probojoval do čtvrtfinále, stejně jako na větších celostátních turnajích v Pardubicích a ve Znojmě, kde se mu navíc spolu s Vojtěchem Ježkem podařilo vyhrát turnaj ve čtyřhře. Na turnaji na VŠ Praha startoval jen ve čtyřhře a došel až do semifinále spolu s Bořivojem Hájkem (Tesla Pardubice). Tam pak těsně ve třech setech prohráli s plzeňsko-chebským párem Adam Kozler, Václav Kroupa.

Škoda, že se pro zranění pravé ruky nemohla dosud do turnajů zapojit Natálka Homolová, když se na sezonu moc těšila. Přejeme jí uzdravení a zapojení se do plného tréninku.

Za tenisový oddíl LTC Bakov n. Jiz.

Karel Koukal. 

Bakovští tenisté na letních turnajích

Petr Koukal, Vojtěch Ježek - Znojmo

Petr Koukal, Vojtěch Ježek - Znojmo

 
 
6.8.2014 14:51:50 | přečteno 1022x | magdalena.bulirova
load