Třikrát zlato pro Bakovské dívky

Házená

Po odehrání posledního kola této sezóny je již vše jisté. Bakovské dívky letos jednoznačně ovládly středočeský přebor a ze čtyř kategorií zvítězily hned ve třech a jednou jim patří pěkné bronzové místo. 

Jde tedy o jednu z nejlepších sezón vůbec! Kolektivní úspěchy podtrhují i střelecké výsledky jednotlivců, kde na prvních střeleckých příčkách svých kategorií jsou právě naše hráčky: Ml. žačky- Balounová (59), Burianová (59); St. žačky – Nitschová (118), Burianová (63); Dorostenky – Nitschová (85), Navrátilová (59); Ženy- Cecavová (102).

Pro mladší žačky, vítězství v kraji znamená postup na Mistrovství ČR v Přešticích 19. -22. června, kde budou soupeřit o medaile a titul mistrů republiky. Tohoto prestižního turnaje se účastní již po 3. v řadě!! A letos jsou šance na úspěch velmi vysoké, což se potvrdilo v několika posledních zápasech, kdy v kategorii mladších žaček nepoznaly porážku a jakožto béčko starších žaček uhrálo kvalitní výsledky a i několik výher proti o 3 roky starším hráčkám. Držte proto palce této Bakovské hvězdné naději.

Starší žačky si 1. místem také zajistily postup na Mistrovství ČR, které se koná již 12. -15. června v moravské Chropyni. Ačkoliv máme věkově jednoznačně nejmladší tým mistrovství, hodlají děvčata, doplněná o výběr z mladších žaček, bojovat o medaile bez sebemenší bázně a posbírat i zkušenosti na příští mistrovství kam by se bez větších problémů měly dostat v příštím roce a to téměř bez změněné sestavy. V posledních zápasech, stejně jako mladší kolegyně, předváděly výborné výkony, když dříve vyrovnané soupeře z kraje porazily bez zaváhání. I jim držte palce v soubojích o titul.

Ženy, stejně jako v loňském roce skončily na nejvyšší příčce. Letos, díky rozšíření soutěže, jim tento úspěch přinese odměnu v podobě 2. ligy, kterou začnou hrát od nové sezóny. Jedná se o druhou nejvyšší soutěž v ženské házené a tedy i jistou kvalitu. Od 24. 8. , kdy se hraje první kolo této ligy, tedy uvidíme na domácí hřišti hrát nejen známé oddíly, ale i družstva z oddílů západočeských a severočeských. Rozpis bude vyvěšen před sokolovnou, tak neváhejte a přijďte ženy podpořit v soubojích o postup do 1. ligy!

Bakov je tedy od příští sezóny opět ligový a možná bude mít na kontě po dlouhé době i úspěchy z republikových turnajů mládeže. Hodně štěstí holky přeje spokojený trenér.

L. Pánek

23.6.2014 16:24:12 | přečteno 428x | magdalena.bulirova
load