Z činnosti základní organizace Českého svazu chovatelů Bakov n. J.

Chalupa ZO ČSCH

Rád bych navázal na minulý článek o místní výstavě králíků a drůbeže a pokusím se pravidelně v krátkých článcích informovat veřejnost o naší činnosti nebo o našich úspěších na výstavách popř. o chovu zvířat.

Hlavní náplní členů ČSCH je chov drobného domácího zvířectva a to především pro radost, krásu a ještě stále i nějaký ten užitek. Činností vedlejší je potom obesílání výstav svými odchovanými zvířaty, pořádání výstav, chovatelských trhů a burz, pořádání chovatelských besed o různých tématech a o problematikách chovů, dále údržba a opravy majetku ZO, příprava krmiva apod.

Naši chovatelé v současné době pracují především při opravách spolkové chalupy (viz. foto),

při údržbě zemědělské techniky a při sušení sena.

V letošním roce jsme také uzavřeli rámcovou smlouvu s firmou TONAK a. s. na výkup králičích kožek, a proto můžeme tuto službu nabídnout veřejnosti a zařadit ji mezi naše aktivity. Prostřednictvím inzerce v minulém vydání Bakovska jsme o této zajímavé nabídce informovali a doufáme, že bude v budoucnu hojně využívána. Cena za 1 kg kožek uvedena v inzerátu je garantována na 5 let. Výkup kožek je a bude prováděn v Jizerní ulici v chalupě ČSCH pravidelně každou poslední neděli v měsíci od 8. 00 do 10. 00 hod. nebo po telefonické dohodě.

Za ZO ČSCH Bakov nad Jizerou

Petr Cach tel. 728 360 237

Výkup králičích kožek

Tonak

Tonak

 
 
11.10.2014 11:44:02 | přečteno 1349x | magdalena.bulirova
load