Házenkářky a Zimní halový pohár

Házená

V sobotu 25. 1. se konal v Řevnicích ZHP dívek v národní házené a náš oddíl měl zastoupení ve všech kategoriích, jak mladší i starší žačky tak i dorostenky. 

Mladší žačky, které jako vedoucí družstvo přeboru jely na tuto akci s jasným cílem zvítězit a postoupit na Finále ZHP konané 5. 4. v Litvínově svůj úkol zvládly s přehledem. Postup si zajistily výhrou 12:5 nad celkem Března A. Poprvé od začátku soubojů s tímto týmem bakovské žačky zvítězily větším rozdílem než o 1 gól a to hned takto suverénně. Všem patří velká pochvala za výkon a za poctivou zimní přípravu.

Sestava: Hitriková, Kovářová, Vančurová, Brzobohatá, Kaplanová (2), Burianová (4), Balounová (6)

Starší žačky, s obdobným cílem jako mladší spoluhráčky jely pro postup na finále ZHP, které se bude konat 22. 3. v Pustějově u Nového Jičína. Prvním soupeřem jim bylo Březno, které bez vážnějších potíží porazily 16:10. Druhý zápas odehrály proti Spojům, kde v dramatické koncovce se konečný stav zastavil na skóre 14:12 ve prospěch Bakova. Posledním soupeřem bylo družstvo Čakovic, které sdílí první příčku oblastního přeboru s našimi děvčaty a s kterým v podzimní části Bakov prohrál. Bakovské hráčky, kterým k postupu stačila remíza, vlétly do zápasu s plným odhodláním urvat finále pro bakovské barvy. Skóre se dosti měnilo a většinu času jsme dotahovali 1gólové manko. Ke konci však díky silné podpoře ze střídačky hráčky předváděly tak dokonalý výkon, že si vypracovaly dvou gólové vedení a výhru si pohlídaly. Konečný stav byl nakonec 15:14 pro Bakov. Stejně jako mladší žačky tedy i starší žákyně postupují do finále a budou bojovat o zlato s vítězi ostatních krajů.

Sestava: Chramostová, Hitriková, Kraušnerová, Kakasová, Žďánská, Kovářová, Burianová, Balounová, Křibská (6), Nitschová (21), Vaňková (15), Ďuračková (3), Bartoňová, Korelová

Luboš Pánek

Bakovské házenkářky

společné foto

společné foto

 
 
14.2.2014 10:14:04 | přečteno 618x | magdalena.bulirova
load