Šachová utkání leden - únor 2014

šachvový turnaj

Šachisté Sokola Bakov odcestovali 19. ledna na 6. kolo 2. české ligy na půdu dalšího nováčka ŠK Slavoj Litoměřice v komplikované sestavě, když ráno těsně před zápasem museli díky náhlé indispozici nahradit jednoho hráče. Po smolném průběhu právě na posledních 3. šachovnicích, kde se díky tomu měnily barvy figur, prohráli nejtěsnějším poměrem 3,5:4,5 a klesli tak pouhý bod nad pásmo sestupu.

V dalším kole 2. 2. přivítali do té doby druhý tým tabulky TJ Neratovice, tentokrát ale oslabený absencemi a podařilo se nad ním zvítězit 5,5 : 2,5. Uvidíme, zda se tak podařilo odčinit minulou prohru!?

25. 1. uspořádali svůj tradiční turnaj, 18. ročník memoriálu J. Kříže a Z. Zdobiny “BAKOVSKÉ DVOJICE“, který se konal v sále Městského úřadu a sjelo se na něj tentokrát po loňské rekordní účasti pouze polovina 21 dvojic (42 hráčů). Nasazení potvrdil a zvítězil pár Maršálek+Ďúran ze Zikudy Turnov, druzí byli pátí nasazení Jínová+Dalecký z Novoborského ŠK a třetí sedmí nasazení Štursa+Kopecký z ŠK Kralupy nad Vltavou. Domácí nejlépe umístění Záhorbenský+Richter se tentokrát museli spokojit až s osmým místem. Více podrobností včetně fotogalerie je na http://www. sachy -bakov. cz/?page_id=12.

Jaroslav Záhorbenský


14.2.2014 10:05:09 | přečteno 591x | magdalena.bulirova
load