Když primátor tančí

Vánoční svátky jsou obdobím klidu a nejinak tomu bylo i v tanečním klubu. A proto vám přinášíme avizovaný rozhovor s Tomášem Hudečkem, současným primátorem hlavního města Prahy, ale především s trenérem, tanečníkem a jednou z osobností neodmyslitelně spjatou s děním v TK Rytmus a jeho členy.

T.H. se svými svěřenci a jejich rodiči, obrázek se otevře v novém okně

Tomáš Hudeček má za sebou dlouhou dráhu jako tanečník. V bakovském klubu působil téměř deset let jako trenér standardních tanců a stále se k nám občas vrací, když mu to čas dovolí. Vychoval mnoho tanečních párů všech věkových kategorií a svými vynikajícími pedagogicko - psychologickými dovednostmi je vytáhl do těch nejvyšších tanečních kategorií. 

Nezapomenutelně se zapsal do historie tanečního klubu nejen svým osobitým humorem a nakažlivou dobrou náladou, kterou za každých okolností šířil kolem sebe, ale také tím, že pod jeho vedením jsme dvakrát dosáhli titulu Mistři republiky ve standardních tancích družstev v kategorii Junior.

Vzpomeneš si ještě na svou první taneční soutěž?

Má úplně první taneční soutěž byla samozřejmě v rámci závěrečné prodloužené v tanečních, kde jsme tenkrát už se stálou partnerkou vyhráli a tancovaly se tance Waltz, Polka, Chacha a Jive. Na svou první soutěž ve třídě D si také vzpomínám, bylo to v Ostravě a ve standardu jsme byli třetí a v latině okolo 15. místa. Další soutěže už byly podařenější.

Co byl pro tebe největší taneční zážitek?

Vždy to bylo, když jsem zhlédl nějaký špičkový taneční pár, který mi otevřel oči v tom, jak se vlastně má tancovat, zkrátka byl o hodně dál než já. Kdysi to byli na nějakých ukázkách manželé Harvanovi, když jsem měl třídu C, poté tehdy ještě nesezdaní manželé Gebertovi, když jsem měl třídu A, a poté vždy nějaký profesionální buďto anglický nebo italský taneční pár. Tyto chvíle se mi nesmazatelně zapsaly do paměti a byl bych schopen ještě dnes přesně říkat, co tancovali, jaké měly dámy šaty, jak vypadal ten sál, atd.

Co nejcennějšího sis z tancování odnesl?

Strašně moc různých zákonitostí a vzájemně propojených principů, a to jak u pohybového aparátu člověka, tak také ve vzájemných vztazích dvou partnerů či mezi jednotlivými páry. Taková zábavnější forma přípravy na život.

Jak ses dostal k trénování párů a co tě přivedlo do bakovského klubu?

Oslovili mne tenkrát rodiče jednoho či dvou tanečních párů, a protože v té době za mnou již pár dalších tanečních párů jezdilo do Prahy trénovat, slovo dalo slovo a osud mne do Bakova takto na nějaký čas zavál.

Najdeš si ještě v dnešní době čas na to, aby sis zatancoval?

Ano, samozřejmě. Daří se mi tak 3x do měsíce stát na tanečním parketu - potkali jsme se s jednou bývalou taneční soupeřkou a oběma nám ten pohyb natolik chyběl, že i přes časové vytížení zejména dámy (má tři děti) nás to na parket stále táhne.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů v osobním životě i na politické scéně.

A protože nový rok je na svém startu, tak bychom vás rádi pozvali do TK Rytmus na kurzy latiny pod vedením několikanásobných Mistrů České republiky Tomáše a Martiny Markových. Více informací nebo Tomáš Marek 737 258 836.

Tým TK Rytmus

14.1.2014 13:25:16 | přečteno 1159x | magdalena.bulirova
load