Mateřská škola opět ožila dětským smíchem

Mateřská škola (10)

Vážení a milí rodiče, přátelé naší školky a další čtenáři,

slunečné září nám umožnilo ohlédnutí za prázdninami, ale ani na chvíli nás nenechalo na pochybách, že už to zase vypuklo.

Do školky nám nastoupilo 54 nováčků. V tomto školním roce je nás v 7 třídách dohromady 175. Společně se všichni sžívají, jedni si zvykají na úplně nové prostředí, jiní zase na změny, které přišly po prázdninách. Mateřskou školou se rozezněl smích, halas a dovádění v prostorách tříd.

Občas v naší mateřské škole bylo slyšet trochu stesku i pláče. Září je totiž pro všechny školy měsícem adaptace. Do školky nastupují nové děti, mnohdy se změní složení dětí ve třídách či děti vítá nová paní učitelka. Některé děti zvládnou změny bez větších problémů, jiné se potýkají s adaptačními obtížemi. Mateřská škola bývá prvním vstupem dítěte do širší společnosti, dítě se poprvé setkává s cizími lidmi, aniž by bylo v doprovodu rodičů. Všechny děti se musí vyrovnávat s novým prostředím, kamarády, denním režimem, pravidly, jinou kuchyní, jinými vůněmi a v neposlední řadě s novými lidmi, kteří v mateřské škole pracují. Každé dítě to zvládá jinak a základním úkolem nás dospělých je, abychom to dětem usnadnili. První dny a týdny v mateřské škole jsou určitě pro nové děti náročné. Spousta nových podnětů a vjemů, neznámé prostředí, děti i učitelky, to všechno musí zpracovat a vyrovnat se s tím. Každé dítě se s novinkami vypořádává různě a potřebuje k tomu svůj čas. Máme proto pochopení pro občasný smutek a slzičky. Dopřejeme dítěti tolik času, kolik potřebuje. Náš zájem o něj, laskavé a nenásilné odvedení pozornosti ze strany rodičů i učitelky pomůže dítěti překonat počáteční obtíže a užít si všeho, co mu mateřská škola nabízí.

Od 1. září jsme toho stihli už hodně. I nadále si budeme hrát, zpívat, učit se básničky, říkadla, rozpočítadla, kreslit, malovat a vytvářet. Seznámíme se s pohádkami a pohádkovými bytostmi, budeme pozorovat a poznávat přírodu i svět.

Těšíme se, že si ve školce užijeme plno zábavy, her, dobrodružství a školní rok 2021/2022 nebude už ničím narušován.

Kolektiv mateřské školy

Po prázdninách

Mateřská škola (1)

Mateřská škola (1)

 
Mateřská škola (3)

Mateřská škola (3)

 
Mateřská škola (8)

Mateřská škola (8)

 
Mateřská škola (7)

Mateřská škola (7)

 
Mateřská škola (4)

Mateřská škola (4)

 
Mateřská škola (6)

Mateřská škola (6)

 
Mateřská škola (2)

Mateřská škola (2)

 
Mateřská škola (5)

Mateřská škola (5)

 
Mateřská škola (10)

Mateřská škola (10)

 
Mateřská škola (11)

Mateřská škola (11)

 
Mateřská škola (9)

Mateřská škola (9)

 
 
16.9.2021 | přečteno 121x | magdalena.bulirova
load