Školkový nový školní rok začíná

Nový školní rok začal nejen dětem školou povinným, ale také těm, které navštěvují naši mateřskou školu. Po tichu prázdninových týdnů tak školka řádně ožila. Sedm tříd přivítalo 174 dětí, úplných nováčků přichází postupně 65.

Paní učitelky přivítaly děti do naklizených a vyzdobených tříd. Někteří noví kamarádi šli statečně a odvážně, některým se ještě nechtělo opustit maminku, a tak leckde ukápla i slzička. Díky našemu adaptačnímu programu mohly děti s maminkou nebo tatínkem pobýt ve školce společně, ale potom se čas jejich odloučení začal prodlužovat a v dnešní době už si všechny děti hrají společně, bez rodičů.

Děti se také během krátké doby seznámily s novým prostředím své třídy, novými kamarády, paní učitelkou i ostatními provozními zaměstnanci. Venku děti poznaly naši velkou zahradu a seznámily se s možnostmi jejího využití. Společně malujeme, cvičíme, zpíváme, hrajeme si, chodíme na procházky, rozvíjíme nejrůznější dovednosti, ale především získáváme spousty nových podnětů a vědomostí úměrně věku. Vždy respektujeme individualitu každého dítěte a snažíme se maximálně podpořit jeho silné stránky. Nejen v měsíci září děti prožijí mnoho nových situací, proto se zaměříme na hry, které jim pomohou počáteční těžkosti překonat a šťastně a úspěšně se sžít s novým prostředím.

Teď už nezbývá, než se těšit na další dny a týdny, na společné hry, zážitky a nová dětská přátelství. Přejeme všem hodně hezkých chvil v naší mateřské škole

Děti a učitelky z mateřské školy


5.9.2022 12:49:23 | přečteno 57x | magdalena.bulirova
load