Večerníček ve školce

Večerníček ve školce

Letošní rok jsme zahájili pohádkově, ročním školním projektem Večerníček. 

Nejprve k nám zavítali Mach a Šebestová a prozatím stačili navštívit beruškovou třídu. Jejich kouzelné sluchátko bylo jejich průvodcem každý den. Děti dostaly za „domácí úkol“ vyrobit si doma s rodiči jakékoliv sluchátko. Moc děkujeme všem rodičům za jejich skvělou spolupráci. V komunitním kruhu se každý tím svým pochlubil a řekl, z čeho je vyrobené a kdo se na výrobě podílel. Opravdu sluchátka byla krásná, každé jiné, ať bylo z papíru, plastu nebo ze dřeva, bylo prostě kouzelné. A stejně jako žáci 3. B. Mach a Šebestová i my jsme si zatelefonovali do kouzelné země svá přání. Byly to hračky, živý koník, morče, kočička, narození miminka, ale také to, aby maminka a tatínek byli dlouho živí a zdraví a mohli se se mnou mazlit. Měli jsme štěstí, že jsme se mohli ocitnout i na severním pólu, kde byla opravdu velká zima. Vyzkoušeli jsme si, jak se hází sněhovou koulí, postavili jsme si sněhuláka a zajezdili na bobech z kopce na naší zahradě i v Podstráních.

Ve třídě jsme skládali obrázky z pohádky, namotávali Micku a Jonatána na roličku, prohlíželi knížky, skládali mašličky, stříhali brýle. Při odpoledním odpočinku se četla kniha Miloše Macourka, kde jsme se dozvěděli, kam cestovala paní Kadrnožková, jak zlobil Kropáček s Pažoutem a jak to bylo dál.

Nejstarší děti si při řízené činnosti vyzkoušely rytmizaci slov, počítání, vyhledávaly a určovaly rýmy, orientovaly se v labyrintu. Nakreslily nové kamarády z Večerníčku a namalovaly obyvatele severního pólu. Naučili jsme se společně písničku „My jsme žáci…“ a podobu zvířátek jsme si přebrali hlavně při cvičení. Pohybové hry Micko, domů! Koho paní Kadrnožková hledá a cvičení pana Humla se nám moc líbilo.

Každý den také před vycházkou hledaly děti po třídě brýle, kde bylo zadání úkolu na pobyt venku. Takže hledaly a počítaly kolemjdoucí s brýlemi, pokud viděly nějakého psa nebo kočku, zaštěkaly nebo zamňoukaly, měly utvořit kouli ze sněhu a trefit se do kmene stromu.

Vyvrcholením byl Den s Machem a Šebestovou, kdy se děti převlékly za žáky ze 3.B., zahrály si různé hry a telefonovaly s velkým sluchátkem.

Těšíme se na další díl Večerníčku!

Děti a učitelky z mateřské školy

Večerníček

Večerníček ve školce

Večerníček ve školce

 
Večerníček ve školce

Večerníček ve školce

 
 
11.2.2021 | přečteno 209x | magdalena.bulirova
load