Vítání podzimu

Vítání podzimu (2)

Vezmi žlutou tužku, namaluj mi hrušku. A pod hrušku talíř, sláva, ty jsi malíř!

S touto dětskou říkankou již tradičně vítáme podzim ve školce. Každý den na vycházce pozorujeme, jak stromy ztrácí zelenou barvu a mění se na zlatou, hnědou, červenou… Ve školce si zkoušíme zahrát na malíře – zapouštíme podzimní barvy, malujeme jablíčka, hrušky, ochutnáváme a hádáme, co vše na podzim dozrálo. Poznáváme ovoce a zeleninu – třídíme, porovnáváme velikosti a počítáme. Něco se dá sníst syrové nebo nastrouháme, zamícháme a upečeme - štrúdl, jablkový koláč nebo jablečné šátečky.

Podzim nám připravil pár krásných slunečných dnů, které jsme využívali na školní zahradě. Naší oblíbenou zábavou se staly hry na nových herních prvcích. Líbí se nám hra s pexesem na velké tabuli, lezení na novou pyramidu i hry v policejním a hasičském autě. Velmi oblíbený je lanový tunel.

Krásné počasí nás lákalo na delší procházky mimo areál školky, při kterých jsme plnili zajímavé podzimní úkoly. Potěšilo nás pozvání na výstavu mašinek do městské knihovny, která děti velmi zaujala a za kterou děkujeme paní Táťáně Dvořákové. Protože nám situace zatím nedovoluje pozvat profesionální divadélka, paní učitelka ze žluté třídy Táňa Dlasková si pro nás připravila podzimní pohádku „O skřítku Podboráčkovi“. Byla to pohádka o dvou skřítcích a překonání strachu. Děti s nadšením sledovaly po celou dobu a odměnily paní učitelku potleskem.

Začátek školního roku jsme si užili. Poznali jsme spousty nového a těšíme se na další krásné zážitky.

Děti a učitelky z mateřské školy

Vítání podzimu

Vítání podzimu (3)

Vítání podzimu (3)

 
Vítání podzimu (2)

Vítání podzimu (2)

 
Vítání podzimu (2)

Vítání podzimu (2)

 
Vítání podzimu (4)

Vítání podzimu (4)

 
Vítání podzimu (1)

Vítání podzimu (1)

 
Vítání podzimu (1)

Vítání podzimu (1)

 
 
15.10.2022 | přečteno 252x | magdalena.bulirova
load