Čarování v Tymišce

Čarování v Tymišce (6)

Již několikáté léto tráví děti v našem odloučeném pracovišti v Josefově Dole. Nejen běžný školní den, ale také naše úspěšné letní příměstské tábory s Tymiškou jim zpříjemňují léto, a tím umožňují rodičům pracovat i v tuto dobu.

Když se loučili poslední den v červnu se svojí školkou a kamarády, tak netušili, že je čeká úplně jiné prostředí, které jim připravujeme.

Takže nastal čas zrealizovat náš velkolepý projekt s názvem „Zvýšení kvality vzdělávání a prostředí dětí v mateřské škole“ v rámci Výzvy č. 4 MAS Boleslavsko v Programu rozvoje venkova.

Čekala nás kupa práce, kterou jsme museli stihnout během letních prázdnin.

Budova školy byla kompletně vystěhovaná, opravená a následně se vymalovala. Následovala celková předělávka školní zahrady. Některé nevyhovující herní prvky jsme demontovali. Vznikly tak nové dopadové plochy, cestičky pro jízdu na koloběžkách a malá písčitá pláž pro tvoření z písku.

Realizace projektu proběhla v srpnu, kdy dodavatelská firma nainstalovala veškerý nábytek, který bude sloužit dětem pro výuku, tvoření, hraní a také pro odpočinek. Dominantami tříd jsou interaktivní tabule v každém patře, každá třída má již nyní svou velkokapacitní tiskárnu. Paní učitelky mají nové pracovní stoly a police pro své dokumenty. V jídelničkách jsou vodní ohřívací lázně s výpustí a také nábytek pro běžné nádobí, dále jsou zde vozíky na pitný režim a servírovací stolky. Děti projektem získaly jídelní stoly a židle. Paní provozní firma umístila u výdejny police na odkládání přepravních boxů a také při vstupu do školky je vyhotovena mnou pojmenovaná tichá pošta, tento přihrádkový systém se spádovým uložením slouží dětem k ukládání svých osobní věci, které ve školce používají.

Na školní zahradě byla nainstalována nová herní sestava se skluzavkou, malou šplhací stěnou a houpačkami, nechybí zde tři výukové panely s tématikou fauna, flóra, ekologie a u v chodu školy meteorologická stanice. Dominantou je lanová pyramida. Obrousit a natřít stávající herní prvky nám pomohla nedaleká firma Faurecia, která nám poslala své zaměstnance na pomoc. Takovou solidaritu a pochopení naše školka ještě nezažila. Z dotace od Bakova nad Jizerou jsme pořídili výtvarné potřeby a nové koberce.

První školní den jsme přivítali naše školáčky. Vidět je jak jsou překvapení a líbí se jim a také i rodičům úplně jiná, nová a hlavně krásná školka plná barev a světla, byla naše odměna za celý náročný a někdy i hektický čas, který jsme měli konečně již za sebou. Závěrem tímto přejeme našim dětem, ať se jim ve školce líbí, jsou šťastné, zdravé a prožívají své dětství na plno.

Tímto děkujeme MAS Boleslavsko, Faurécii Bakov nad Jizerou a Městu Bakov nad Jizerou. Bez nich by radost našich dětí nebyla úplná. Moc děkujeme.

Vaše Tymiška

Čarování v Tymišce

Čarování v Tymišce (7)

Čarování v Tymišce (7)

 
Čarování v Tymišce (6)

Čarování v Tymišce (6)

 
Čarování v Tymišce (2)

Čarování v Tymišce (2)

 
Čarování v Tymišce (3)

Čarování v Tymišce (3)

 
Čarování v Tymišce (5)

Čarování v Tymišce (5)

 
Čarování v Tymišce (1)

Čarování v Tymišce (1)

 
Čarování v Tymišce (4)

Čarování v Tymišce (4)

 
 
16.9.2021 | přečteno 137x | magdalena.bulirova
load